Головна » Наука » Телескоп «Джеймс Вебб» зможе працювати довше, ніж очікувалося. Завдяки вдалому запуску він зберіг трохи палива

Телескоп «Джеймс Вебб» зможе працювати довше, ніж очікувалося. Завдяки вдалому запуску він зберіг трохи палива

Телескоп «Джеймс Вебб» зможе працювати довше, ніж очікувалося. Завдяки вдалому запуску він зберіг трохи палива

Про це повідомили в NASA.

Науковці проаналізували початкову траєкторію телескопа та визначили, що в обсерваторії має бути достатньо палива, щоб забезпечити підтримку наукових операцій на орбіті понад 10 років (мінімальний базовий рівень для місії ㅡ 5 років, але науковці сподівалися на близько 10 років).

Запуск телескопа відбувся 25 грудня. Ракета-носій Ariane V вивела апарат на орбіту, навіть перевищивши вимоги для правильного шляху телескопа. Окрім того, під час першого з двох корекційних маневрів апарату спалювання додаткового палива тривало відносно недовго ㅡ лише 65 хвилин.

Аналіз показав, що для корекції траєкторії «Джеймса Вебба» до його кінцевої орбіти навколо другої (L2) потрібно менше палива, ніж планувалося спочатку. Тобто в запасі апарату буде більше базової оцінки ресурсів, хоча на тривалість його роботи ще може вплинути низка інших факторів.

Що відомо про «Джеймса Вебба»?

«Джеймс Вебб» — це спільна розробка Національного аерокосмічного агентства США, Європейського космічного агентства та Канадського аерокосмічного агентства. Його будівництво почалося у 1996 році й завершилося лише у 2016-му — на дев’ять років пізніше запланованого.

Загальний бюджет проєкту зріс із 500 мільйонів до 10 мільярдів доларів. Це робить «Джеймс Вебб» найдорожчим космічним телескопом в історії. Бюджет його «попередника» «Габбла» бюджет із поправкою на інфляцію становить 9,1 мільярда доларів.

Заміна «Габбла» продиктована не лише тривалістю його місії, яка становить уже понад 31 рік, а й обмеженими технічними можливостями. Діаметр дзеркала його телескопа становить лише 2,4 метра — у «Джеймса Вебба» він майже втричі більший (6,5 метра) і складається з 18 сегментів.