В уряді розповіли, коли Московський патріархат звільнить українські лаври

Києво-Печерська лавра

Наразі українські лаври перебувають у державній власності, але контролює їх церква Московського патріархату, яка є частиною церкви країни-агресора.

Про це розповіла в інтерв’ю «Главкому» голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан, передають Вчасні Новини.

Подробиці. За словами Богдан, повернути їх можна після завершення дії договору оренди.

«У кожному використанні монастиря є певний термін дії оренди. Потрібно визначатися в кожному конкретному випадку завчасно до завершення дії договору оренди щодо того, хто й на яких умовах користуватиметься цими приміщеннями далі. Це дуже непрості процеси», – розповіла Богдан.

Читайте також: Єдина українська церква у Слов’янську потребує допомоги

Вона нагадала, що в радянські часи єдиною Церквою, яка могла функціонувати на території України, була Російська Православна Церква. Українська Греко-Католицька Церква й Українська Автокефальна Православна Церква де-факто були заборонені.

«На нашій території був лише екзархат РПЦ в Україні, зокрема й у культових будівлях, які є історичними пам’ятками. Здійснити зворотній процес ‒ це тривалий шлях і завідомо конфліктна ситуація. Такі процеси з легкістю швидко забезпечують в авторитарних суспільствах і значно складніше їх реалізувати у вільній і демократичній країні, якою прагне бути Україна», – розповіла вона.

Читайте також: Стало відомо, які канали транслюватимуть богослужіння на Великдень

Також Богдан додала, що країна-агресор використовує релігійну організацію, яка має центр у Москві.

«Намагається використовувати, це однозначно. Але важливо фокусуватися на конкретних вчинках конкретних осіб і реагувати на конкретні вчинки, а не таврувати ворогами всіх, хто служить чи відвідує богослужіння в цій Церкві», – уточнила голова ДЕСС.

Нагадаємо. Раніше Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній заявив про те, що Українська церква є матір’ю церкви стосовно РПЦ, бо веде більш давню історію. Московський патріархат тимчасово називається УПЦ, «але прийде час, коли закони будуть діяти».