3 березня: яке свято сьогодні відзначають, прикмети та іменинники

3 березня – 62-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 305 днів (306 днів у високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть Вчасні Новини.

3 березня іменини святкують Анна, Василь, Віктор, Володимир, Лев, Павло. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Церковне свято 3 березня

3 березня Православна церква вшановує пам’ять святих Архипа, Филимона і його дружини рівноапостольної Апфії, апостолів від 70-ти. Вони були учнями і сподвижниками святого апостола Павла, від нього прийняли хрещення.

Народне свято сьогодні

3 березня у народі називають Днем вівсянки (Ярило з вівсянкою або Ярило з бороною). Ярило – слов’янський бог сонця, тепла, весни, родючості, а вівсянка – це маленька пташка, яка є передвісником весни.

За старими повір’ями, в цей день Ярило брався за соху та борону і перевіряв, чи готові вони до весняних польових робіт. Тож люди наслідували його прикладу й оглядали свій інвентар.

Свято у світі

У світі сьогодні відзначають Всесвітній день дикої природи та Всесвітній день письменника.

20 грудня 2013 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією постановила проголосити 3 березня Всесвітнім днем дикої природи. Свято заснували з метою підвищити рівень обізнаності широкої громадськості в питаннях дикої фауни та флори.

Всесвітній день письменника 3 березня відзначається практично у всіх країнах із 1986 року. Його придумали, щоб нагадати про важливість свободи преси й висловити протест цим днем проти довільного застосування цензури в мирний час.

Прикмети 3 березня

  • Якщо на полях залишилося багато снігу, то урожай буде гарний.
  • Зірки на небі мерехтять – до холоду.
  • Червоний захід у цей день – до сильного снігопаду.

Що не можна робити 3 березня

  • Варто відкласти на потім усі хірургічні операції й косметичні процедури, оскільки результат може бути невдалим.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.