4 квітня: яке свято сьогодні відзначають, прикмети та іменинники

4 квітня – 94-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 271 день (272 дні у високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть Вчасні Новини.

4 квітня іменини святкують: Василь, Дарина, Таїсія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Церковне свято 4 квітня

4 квітня західні християни відзначають головне церковне свято, присвячене спогаду про чудесне воскресіння Ісуса Христа. За день до Світлого Воскресіння Христового католицькі храми здійснюють обряд благословення вогню і води. Для цього запалюють спеціальну великодню свічку.

Народне свято 4 квітня

Сьогодні у народі відзначають свято під назвою Василь Теплий. Воно має також декілька рівнозначних назв: Василь Парник, Василь Крапельник, Василь Соняшник і Тепляк. Всі вони пов’язані з настанням теплих і сонячних днів. Цього дня люди займалися особливим ворожінням за допомогою сонця. Так, якщо небесне світило сходило в червоних колах, це обіцяло хороший врожай.

Прикмети 4 квітня

  • Сині хмари на небі цього дня провіщають тепло і дощ.
  • Танення снігу з північної сторони мурашника обіцяє спекотне і довге літо.

Що не можна робити 4 квітня

  • У цей день не можна виносити сміття, оскільки можна накликати біду в будинок.
  • Забороняється на Василя прати й сушити одяг біля будинку. Люди вірять, що через вивішені у дворі речі в будинок може залізти всяка нечисть.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.