6 січня: які свята відзначають, прикмети та іменинники

6 січня – 6-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 359 днів (360 днів в високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть «Вчасні Новини».

6 січня іменини святкують: Агата, Євгенія, Інокентій, Клавдія, Микола, Сергій.

6 січня у світі – Всесвітній день дітей – сиріт війни. У цей день у всьому світі відзначається Всесвітній день дітей – сиріт війни. Дата ініційована французькою організацією SOS Enfants en Detresses. Метою свята є привернення уваги до глобальної проблеми збройних конфліктів у світі, а також допомога дітям, які втратили батьків або опікунів в результаті військових дій.

6 січня у Православній Церкві святкують Різдвяний Святвечір – день напередодні Різдва Христового, який святкується в православної церкви щорічно 6 січня. За традицією на Святвечір відмовляються від їжі до появи першої зірки, а в церкві відбувається Святе богослужіння.

Після сходу першої зірки до вечері подають 12 пісних страв, що символізують число апостолів Ісуса Христа. На чолі столу повинна стояти кутя.

Вважається, що меню в Святвечір обов’язково має включати в себе узвар і вареники з капустою або грибами. Крім того, популярними стравами на Святвечір є смажена картопля, гречка, пісні голубці з кашею або грибами і риба.

Прикмети 6 січня

  • Сніг падає рясно – влітку буде хороший урожай яблук.
  • Якщо 6 січня на небі видно Чумацький шлях, значить, літо буде теплим.
  • На багату кутю зоряне небо – кури добре будуть нестися і народить горох.
  • Якщо на Святвечір попаритися в лазні, то це дасть людині захист від хвороб на весь майбутній рік.

Що не можна робити 6 січня

  • Не можна сідати до столу, поки не зійде перша різдвяна зірка.
  • Не сідайте до Святої вечері в чорному одязі.
  • Не виносьте в цей день з дому сміття.
  • У Святвечір не можна займатися шиттям і рукоділлям.
  • Не забороняйте колядувати в вашому домі. Якщо не впустити колядників – від вас піде успіх, якщо ж впустите – чекайте достатку і процвітання.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.