8 січня: які свята відзначають, прикмети та іменинники

8 січня – 8-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 357 днів (358 днів в високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть «Вчасні Новини».

8 січня іменини святкують: Олександр, Василь, Григорій, Давид, Дмитро, Юхим, Йосип, Костянтин, Леонід, Михайло, Микола, Анфіса, Марія.

8 січня у Православній Церкві відзначають  Собор Пресвятої Богородиці. У цей день церква прославляє Діву Марію, що народила Сина Божого Ісуса Христа 7 січня за григоріанським календарем. Свято отримало таку назву, оскільки в цей день відбувається загальне, соборне, шанування і інших близьких до Богоматері й Ісуса Христа осіб. Так, разом з Пресвятою Богородицею 8 січня також вшановують пам’ять тих, хто по плоті був близький до Спасителя: святого Йосипа Обручника, царя Давида і святого Якова.

8 січня народне свято. Бабині каші – наші предки відзначали свято на наступний день після Різдва, вважалося особливо важливим для жінок – в цей день вони відвідували повитух, які приймали у них пологи, пригощали їх хлібом і пирогами. Вважалося, що це принесе щастя тому, хто дарує, а також легкі пологи вагітним. Також було прийнято приводити дітей до повитух – вважалося, що вони можуть благословити спадкоємців на щасливе майбутнє і щасливе життя.

Прикмети 8 січня

  • Якщо 8 січня вирує хуртовина і мороз, значить, літо буде холодним.
  • Сніг липне до долонь – варто чекати тепла.
  • Північний вітер принесе з собою холоднечу.

Що не можна робити 8 січня

  • У цей день не можна купувати мотузки – до біди.
  • Не можна варити або пити кисіль – до небіжчика.
  • Не варто з’ясовувати стосунки з близькими – це призведе до довгострокового конфлікту.
  • Уникайте «брудної» роботи по господарству, а також рекомендується відкласти ремонт.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.