8 березня: яке свято сьогодні відзначають, прикмети та іменинники

8 березня – 67-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 300 днів (301 день у високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть Вчасні Новини.

8 березня іменини святкують: Олександр, Дем’ян, Іван, Ян. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Церковне свято 8 березня

8 березня Православна церква вшановує пам’ять священномученика Полікарпа Смирнського. Він народився близько 70 року на території Малої Азії. Коли на трон зійшов імператор Марк Аврелій, почалося жорстоке гоніння на християн. Полікарпа схопили. На суді він безбоязно визнав своїм богом Ісуса Христа. За це святого Полікарпа було засуджено до спалення на вогнищі. Останки мученика городяни з почестями поховали.

Масляна

Масляний тиждень у 2021 році починається у понеділок, 8 березня, і триватиме до 14 березня включно. Після цього почнеться Великий піст.

Свято має й язичницьке коріння, пов’язане з богом сонця Ярилом. Із поширенням християнства ці дні увійшли в церковний календар і наповнилися новим змістом. Але досі у святкуванні Масляної збереглося безліч язичницьких обрядів. Наприклад, спалення опудала на вогнищі.

Міжнародний жіночий день

Щорічно 8 березня у багатьох країнах відзначається Міжнародний жіночій день. Історично з’явилося як день солідарності жінок у боротьбі за емансипацію: зарплати нарівні з чоловіками, право голосувати на виборах тощо.

Прикмети 8 березня

  • Туманний день – до дощового літа.
  • Якщо сорока під дах ховається, то скоро почнеться заметіль.

Що не можна робити 8 березня

  • Жінкам не можна сьогодні перебувати в суто жіночому колективі, інакше ще цілий рік не вдасться вийти заміж.
  • Чоловікам забороняється в цей день поводитися неналежно з жінками.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.