День

9 березня – 68-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 229 днів (300 днів у високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть Вчасні Новини.

9 березня іменини святкують: Іван, Іларіон, Софрон, Грегорі, Катерина та Франческа. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Церковне свято 9 березня

9 березня Православна церква згадує про перше і друге обретіння глави Іоанна Предтечі. Іван Предтеча був найближчим попередником Ісуса Христа, а його голова — найбільш шанована частина мощей. Є три оповіді про обретіння глави і щодо кожної з них у православ’ї встановлено свято. Перше і друге обретіння святкують в один день — 9 березня.

Свято у світі 9 березня

У світі сьогодні відзначають День Співдружності націй (Commonwealth Day). Щорічно його святкують 54 країни-учасниці міжнародної спільноти Співдружності націй (до 1947 року – Британської Співдружності націй), асоціації незалежних держав, що раніше входили в Британську імперію, які визнають британського монарха як символ вільного єднання. День Співдружності націй відзначається у другий понеділок березня і щороку присвячений певній темі.

Прикмети 9 березня

  • Стукає в лісі дятел – весна прийде пізно.
  • Щебечуть синиці – незабаром встановиться тепла погода.
  • Теплий день – квітень теж буде теплим.
  • Сніг на дахах лежить – Великдень буде холодним.

Що не можна робити 9 березня

  • Не можна прати білизну, щоб птахи не злякалися і не полетіли назад.
  • Забороняється лаятися, скандалити і вживати погані слова.
  • Рекомендується в цей день взагалі не брати ніж в руки.

Від Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.