10 січня: які свята відзначають, прикмети та іменинники

10 січня – 10-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 355 днів (356 днів в високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть «Вчасні Новини».

10 січня іменини святкують: Олександр, Аркадій, Давид, Йосип, Леонід, Микола, Петро, Симон, Яків.

10 січня у Православній Церкві християни східного обряду відзначають пам’ять 20 000 святих мучеників. На початку IV століття за наказом імператора Максиміана почалося руйнування християнських храмів, спалення богословних книг і позбавлення всіх християн цивільних прав і посад. У свято Різдва Христового 302 року, коли в Никомидійській соборній церкві зібралося близько 20 тисяч християн, імператор послав у храм глашатая, який передав його веління всім християнам вийти з церкви і принести жертву ідолам. В іншому разі він погрожував спалити храм разом з тими, що там молилися. Однак усі присутні відмовилися поклонитися ідолам. Тоді мучителі підпалили церкву, і всі 20 тисяч вірян померли у вогні.

10 січня народне свято відзначають свято під назвою М’ясоїд – у цей день можна вживати м’ясо. Крім релігійних мотивів, це було пов’язано також із тим, що в перші дні січня було прийнято забивати худобу. Отже, на столі з’являлося м’ясо – зокрема, свинина. Однак це не скасовувало щотижневий піст у середу чи п’ятницю. Саме зараз розпочиналася пора весіль. У М’ясоїд, сім’ї молодих могли накрити багатий стіл для гостей. М’ясоїд називали також Домочадцевим днем. Вся сім’я збиралася в будинку: спільно виконували роботи по господарству, разом сідали за стіл. Цей день нагадував про те, що сімейна злагода – найдорожче, що може бути у людини.

Прикмети 10 січня

  • Якщо 10 січня вирує хуртовина і мороз – літо буде холодним.
  • Сніг липне до долонь – варто чекати тепла.
  • Північний вітер принесе з собою холоднечу.
  • Сіль відсиріла – до негоди.
  • Кішка спить весь день – до потепління.

Що не можна робити 10 січня

  • Не можна пришивати ґудзики – інакше не позбудетеся від старих проблем.
  • Не можна лаятися і сваритися один з одним.
  • Не варто викидати залишки їжі зі столу, краще нагодуйте ними тварин.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.