День

12 січня – 12-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 353 днів (354 днів в високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть «Вчасні Новини».

12 січня іменини святкують: Макар, Лев, Данило, Антон, Марія, Ірина, Аріна, Онисія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

12 січня в Україні відзначається День українського політв’язня. Після початку війни з Росією це питання стало особливо актуальним для нас.

Також у цей день святкують Всесвітній день доньки (це ще одне свято донечок, окрім 25 квітня), а в США відзначають День рудих.

12 січня у Православній Церкві  вшановують пам’ять Онисії Солунської. Вона жила в 3-4 століттях у Греції. За переказами, її батьки рано померли, залишивши дівчині безліч багатств. Анісія роздала всі свої гроші біднякам, а рабів відпустила на волю. Після цього вона продовжила допомагати людям – лікувала хворих, втішала тих, хто в жалобі, дбала про ув’язнених у темниці християн.

12 січня у народі цей день названий Онисія Зимова, Порезуха, тому що наші пращури 12 січня різали гусей і свиней перед святом Василя.

Прикмети 12 січня

  • Вдень ясно – скоро настане потепління.
  • Йде сніг – очікуйте влітку сильних дощів.
  • Горобець голосно цвірінчить – чекайте швидкої відлиги.
  • Дме вітер з півдня, то весь рік буде врожайним, а літо теплим.

Що не можна робити 12 січня

  • Не можна в’язати і шити – до нещастя.
  • У цей день у жодному разі не можна піднімати хустку, яка буде лежати на дорозі – накличете на своє життя біду.
  • Не приймайте ніяких подарунків цього дня від чужих людей.

Від Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.