Головна » Економіка та фінанси » Ексміністр «на пальцях» пояснив, чому накопичувальна пенсійна система є «пірамідою»

Ексміністр «на пальцях» пояснив, чому накопичувальна пенсійна система є «пірамідою»

У 2022 році українських військових направлять на навчання до 13 країн

Політик пообіцяв «боротися до останнього», щоб пояснити людям, чим це може для них скінчитися

Пенсійна система із накопичувальним рівнем, яку планує запровадити чинна влада, є черговим способом надурити населення, забравши в нього кошти. Таку думку в етері токшоу «Аргумент» на каналі «Перший незалежний» повідомив колишній міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Експосадовець наголосив, що розрахунки влади щодо накопичувальної частини пенсійних виплат виходять з того, що економіка упродовж наступних 35 років постійно зростатиме і не буде таких «провалів», які ставалися у 2008-2009 та 2014-2015 роках.

«Тобто, ми виходили з того, що 3% над рівнем інфляції накопичення йде. Я вам нагадаю, що у 2014-2015 роках інфляція була 49%», – наголосив Андрій Рева.

Ексочільник Мінсоцполітики зазначив, що протягом цих років у тих приватних накопичувальних пенсійних фондах, що існували в Україні, була від’ємна прибутковість.

«Ось уявімо собі, що ми с вами повернулися у 2000-й рік. І у нас з вами є 1 тис. грн, яку ми не хочемо використати на споживання, хочемо відкласти, щоб через 20 років потім повернулася вона до нас у вигляді прибутку. В нас є два шляхи.

Перший: послухати Третьякову, Лазебну, Шмигаля (Галина Третьякова – голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів; Марина Лазебна – міністерка соціальної політики України, Денис Шмигаль – голова уряду – «Главком»), і віддати їх у державний пенсійний фонд.

І другий варіант: ми не слухаємо їх, не слухаємо Гетманцева (Данило Гетманцев – голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики – «Главком»), а робимо так, як йому не подобається – ми беремо тисячу гривень у 2000 році і переводимо їх в долари. Тоді був курс п’ять до одного. Таким чином, із 1 тис. грн ми отримуємо $200. Далі ми робимо жахливу річ, з точки зору Гетманцева – кладемо під матрац або під подушку і 20 років чекаємо. Минуло 20 років. Що ми отримали на виході? Якщо ми сьогодні дістали подушку, поки ще Гетманцев не придумав закон, як нас змусити ці гроші легалізувати. Ми їх дістали і перевели в гривні. Скільки ми сьогодні отримаємо гривень? Я одразу скажу: 5300 грн. Наш вклад збільшився в 5,3 раза, правильно? Скільки ми б отримали, якби послухали Третьякову, Лазебну і Шмигаля із 1 тис грн? Відповідаю, запам’ятайте цю цифру, будь ласка, 381 грн. Ви б не тільки не збільшили свій вклад, ви б його втратили», – пояснив Рева.

Андрій Рева підсумував, що за часів очільництва ним Мінсоцполітики саме тому і не вводили «накопичувальний рівень» пенсій, що розуміли, чим це закінчиться, а саме «пограбує людей».

Раніше Андрій Рева повідомив, яка кількість працездатних українців не сплачує Єдиний соціальний внесок.