День

13 лютого – 44-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 321 день (322 дні у високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть Вчасні Новини.

13 лютого іменини святкують Віктор, Опанас, Іван, Ілля, Микита. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Церковне свято 13 лютого

13 лютого Православна церква вшановує пам’ять безсрібників мучеників Кира та Іоанна і з ними мучениць Опанасії і дочок її Феодотії, Феоктисти і Євдоксії.

Святі Кир та Іоанн за життя зцілювали людей. Святий Кир спочатку лікував в Олександрії. Зцілюючи тілесні й духовні недуги, він багатьох навернув до віри Ісуса Христа. Інші лікарі з заздрості донесли на святого Кира, що він відвертає людей від шанування богів. Дізнавшись про донос і загрозу арешту, Кир вирушив в Аравійську пустелю і поселився як чернець у невеликому селищі. Під час гоніння за часів імператора Діоклетіана укриття в Кира знайшов воїн-християнин Іоанн. Вони стали працювати разом і займатися лікуванням людей, поки не почули, що в місті Канопа почали жорстоко мучити трьох дівчат 11-15 років – Феоктисту, Теодотію і Євдоксію та їхню матір Опанасію. Святі Кир та Іоанн спробували їх урятувати, проте і їх самих було заарештовано та разом з ними вбито.

Народне свято 13 лютого

У народі відзначають день Микити-пожежника. Микиту називали хранителем від вогню, блискавок і занадто спекотного сонця. Люди вірили, що йому підвладна не тільки пожежа, але й запобігання посусі.

Свято у світі сьогодні

З 2012 року у цей день відзначають Всесвітній день радіо за рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО. Дату проведення обрано через те, що 13 лютого 1946-го вперше вийшло в ефір «Радіо ООН», станція якого розташовувалася в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй.

Прикмети 13 лютого

  • На вулиці чути гучний крик ворон – буде хуртовина і завірюха.
  • Горобці утеплюють гнізда – буде холоднеча.
  • На сонці видно кола – буде урожайний рік.

Що не можна робити 13 лютого

  • Не варто в цей день ввечері виходити з дому після заходу сонця, щоб не пристало зло.
  • Не слід сьогодні братися за важку роботу.
  • Не можна у цей день бути байдужим до нужденних.

Від Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.