Головна » Події » Генштаб ЗСУ: Армія РФ намагається продовжувати наступальну операцію у Східній операційній зоні

Генштаб ЗСУ: Армія РФ намагається продовжувати наступальну операцію у Східній операційній зоні

У 2022 році українських військових направлять на навчання до 13 країн

Російська армія намагається продовжувати стратегічну наступальну операцію у Східній операційній зоні, завдаючи ракетних ударів по об’єктах промислової інфраструктури та обстрілюючи цивільні об’єкти на території України, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

“Зберігається загроза завдання з території Республіки Білорусі ракетно-бомбових ударів по інфраструктурних об’єктах на території України”, – йдеться у повідомленні Генштабу, оприлюдненому у п’ятницю у фейсбуці.

У ньому уточнюється, що на Волинському та Поліському напрямках противник активних дій не здійснював.

При цьому основні зусилля зосереджувалися на прикритті державного кордону у Брестській та Гомельській областях. У рамках перевірки ЗС РБ у Кобринському районі Брестської області та Лідському районі Гродненської області продовжуються збори з військовозобов’язаними.

На Сіверському напрямку противник посилює охорону ділянки українсько-російського кордону у Брянській та Курській областях. З території РФ окупанти обстрілювали з артилерії цивільні об’єкти на території Сумської області та завдали авіаудару по населеному пункту Товстодубове.

На Слобожанському напрямку основні зусилля противник зосереджує на забезпеченні відходу своїх підрозділів від міста Харкова і недопущенні виходу підрозділів Сил оборони в тил російського угруповання військ, зосередженого в районі міста Ізюм. Підрозділи противника обстрілювали позиції українських військ у районах населених пунктів Петрівка, Питомник, Руські Тишки і Тернова.

На Слов’янському напрямку противник основні зусилля зосереджував на наступі в районі населеного пункту Богородичне, успіху не мав. Вів артилерійські обстріли по районах населених пунктів Нова Дмитрівка та Краснопілля. Здійснив авіаудари по районах населених пунктів Долина та Адамівка.

На Донецькому і Таврійському напрямках ворожі підрозділи продовжують обстрілювати українські війська. Окупанти намагалися встановити контроль над населеними пунктами Новоселівка Друга, Кам’янка, Мар’їнка і Новомихайлівка.

У Лиманському напрямку ворог безуспішно намагається закріпитись у районі населеного пункту Олександрівка. На Сєвєродонецькому напрямку здійснює активний вогневий вплив у районі населеного пункту Рубіжне.

На Бахмутському напрямку противник вів штурмові дії у напрямках населених пунктів Золоте та Комишуваха, успіху не мав. Здійснює обстріл населених пунктів Тошківка та Оріхове. На Авдіївському напрямку, за підтримки артилерії, веде наступальні дії у напрямках населених пунктів Кам’янка та Новоселівка, успіху не має.

У Маріуполі основні зусилля окупанти зосередили на блокуванні наших підрозділів у районі заводу “Азовсталь”, продовжують обстріл.

На Південнобузькому напрямку активних бойових дій ворог не проводив, обстрілював підрозділи Сил оборони зі ствольної артилерії та мінометів. Продовжував ведення повітряної розвідки.

 

Позначки: