14 січня: які свята відзначають, прикмети та іменинники

14 січня – 14-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 351 днів (352 дні в високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть «Вчасні Новини».

14 січня іменини святкують: Іван, Петро, Олександр, В’ячеслав, Михайло, Григорій, Богдан, Василь, Микола, Яків, Емілія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

1 січня у Православній Церкві відзначають Обрізання Господнє. Історія релігійного свята є в Писанні, і там йдеться про те, що на восьмий день від Різдва Святе Немовля було обрізане і назване ім’ям Ісус, яке означає «Спаситель».

Крім того, відзначається День пам’яті святителя Василія Великого. Віряни православної церкви 14 січня відвідують храм, де відбуваються всенічне бдіння і літургія.

За традицією в цей день заведено збиратися всією сім’єю і просити вибачення за всі образи, завдані минулого року. Також люди вірили, що загадані сьогодні бажання обов’язково збудуться.

Прикмети 14 січня

  • Молодик або висхідний місяць у ніч на 14 січня – до прийдешнього розливу річки ранньою весною.
  • Діти, народжені на Василя, будуть багатими та щасливими.
  • Якщо вранці випав свіжий сніг, це означає, що весна буде пізньою, а друга половина зими – сніжною.
  • Вітер із півночі 14 січня принесе холодне літо, із заходу – з бурями й грозами, зі сходу – спеку і сильну посуху, а ось якщо вітер із півдня – буде звичайний рік.

Що не можна робити 14 січня

  • Під час виголошення тосту на Старий новий рік не можна вживати частку «не», інакше бажання не збудеться.
  • Варто відмовитися від жіночого товариства під час святкування Старого Нового року, щоб обійти стороною нещастя.
  • У цей день заборонено лаятися, думати про погане і лихословити. Крім того, не можна також згадувати старі образи, інакше весь рік буде поганим.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.