Кілька практичних порад, як заощадити електроенергію взимку

Напередодні сезону холодів зверніть увагу, чи правильно ви користуєтеся побутовими приладами. Оскільки навантаження на електромережі у цей час збільшується через використання обігрівачів, які досить часто стають альтернативою центральному опаленню, варто пошукати можливості заощадити споживання електроенергії та зменшити цифри у платіжках за комунальні платежі.

У “Київтеплоенерго” для українців підготували кілька порад, які допоможуть раціонально користуватись побутовими приладами та економити енергію.

Як економити електроенергію вдома

Холодильник. Цей прилад має стояти подалі від плити та радіаторів. Через високу температуру збільшується навантаження на компресор, а це призводить до використання більшої кількості електроенергії та до зменшення строку служби приладу. Відстань від холодильника до стіни має становити не менше 5 см. Не правильно розташований холодильник споживає до 30% більше енергії.

Пральна машина. Незамінну у побуті помічницю завантажуйте на дозволений максимум. При частковому завантаженні споживається майже стільки ж енергії, як і при повному. Зверніть увагу на температуру прання, адже 90% енергії йде саме на нагрівання води. Так само на максимум завантажуйте і посудомийну машину.

Електричний чайник. В електрочайнику кип’ятіть лише необхідну кількість води. Також регулярно очищуйте його від накипу – це підвищить теплопровідність та зменшить споживання електроенергії.

Праска. Прасування розпочинайте з тих речей, які потребують нижчої температури, далі додавайте температуру та продовжуйте прасувати інші речі.

Водонагрівач. Налаштуйте бойлер на оптимальну температуру. Якщо вона зависока – це зайві витрати та додаткове навантаження на прилад. Не вимикайте бойлер із мережі, адже на підтримку температури витрачається менше енергії, ніж на нагрівання з нуля.

Електрична плита. Під час приготування їжі на електроплиті користуйтесь посудом з кришкою. Страва приготується швидше, а електроенергії буде спожито менше. Вимикайте конфорку за кілька хвилин до кінця приготування.

Також енергетики радять при можливості замінити усі побутові прилади на економні з класом енергоефективності А, А+, А++ або А+++.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.