На Донеччині розробили графіки відключення електрики та укріпили 21 електропідстанцію

Електропідстанції в Донецькій області закривають бетонними блоками, аби вберегти від російських обстрілів, та розробляють графіки відключення електрики.

Таким чином Донеччина готується до можливих блекаутів.

Про це розповів на брифінгу директор департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької ОДА Артем Литвинов, передають Вчасні Новини.

За його словами, аби запобігти повному блекауту в Донецькій області, регіон заживили з кількох напрямків.

«Ми відпрацювали маршрути електроживлення. Якщо станеться масштабна аварія на одній з гілок, регіон заживлять від резервних гілок. Перепідключати на резерв можуть і ті гілки, які знаходяться в межах ураження російською артилерією. Аби убезпечити систему від пошкодження обстрілами, в області укріпили вже 21 основну електропідстанцію. Їх закрили габіонами, блоками»,  — розповів   Артем Литвинов.

Графіки відключення світла на Донеччині

На період можливих блекаутів на Донеччині розробили графіки погодинних відключень на різні випадки.

«Вони розроблялись і в мирний час на випадок критичних ситуацій. У разі необхідності в першу чергу відключаються промислові підприємства, які не належать до критичної інфраструктури. Критичну інфраструктуру і населення відключатимуть від електрики лише у крайніх випадках», — пояснив Литвинов.

Він зазначив, що зараз енергетики регулярно ремонтують електромережі у прифронтових населених пунктах Донеччини.

«Постійно порушується електроживлення в прифронтових містах і селах, потім це перекидається на тил. 56 бригад електриків ДТЕК на постійній основі працюють над відновленням світла. На жаль, вони потрапляли під обстріли, і серед співробітників є й поранені та загиблі. Були випадки, коли на допомогу залучали також бригади з Одещини та Дніпропетровщини. Ці ремонти оператор проводить за кошти компанії, які закладені в тариф. ОДА допомагали лише зі встановленням габіонів на підстанціях, завезенням піску тощо»,  — розповів Артем Литвинов.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.