День

15 березня – 74-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 223 дні (224 дні у високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть Вчасні Новини.

15 березня іменини святкують: Арсеній, Йосип, Микола. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Церковне свято 15 березня

15 березня Православна церква вшанувує пам’ять святого мученика Феодота Киринейського. Своє прізвисько Вітроніс Федот отримав через те, що в цей день часто були сильні вітри.

Чистий понеділок. Це не є церковна назвою дня, з якого починається пост, проте саме ця назва дуже поширена в православ’ї. З цього понеділка починається читання покаянних молитов в храмах.

Чистий понеділок люди прагнуть провести в чистоті (у всіх сенсах цього слова). Тому цього дня, як і в наступні два дні, встановлений дуже строгий піст, вірянам наказано старанніше молитися і боротися з гріховними пристрастями. Ті, хто дотримуються Великого посту з особливою суворістю, утримуються від пиття води до 21:00. Їжу куштують після 21:00, вживаючи хліб і овочі. Забороняються м’ясо, молоко, сир, яйця.

Прикмети 15 березня

  • Яка погода – таким і липень буде.
  • Якщо весь день йде сніг, значить, тепло настане нескоро.
  • Якщо дме теплий південний вітер, то літо буде дощовим і теплим.

Що не можна робити 15 березня

  • У перший день посту не можна їсти до самого заходу сонця.
  • Категорично заборонено лихословити та бажати комусь зла.

Від Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.