CуспільствоБез категоріїВійнаНовиниРелігія

Лапутіна розповіла, як Росія використовує церкву на прикладі Святогірської Лаври

Голова Міністерства у справах ветеранів розповіла, що на власні очі бачила російських спецпризначенців у Святогірській Лаврі, яка розташована на підконтрольній Україні частині Донецької області.

Про це голова Міністерства у справах ветеранів, генерал-майорка Служби безпеки України Юлія Лапутіна розповіла в інтерв’ю Радіо Свобода, передають Вчасні Новини.

Вона наголосила, що попри те, що в Україні церква відокремлена від держави, Росія «навіть на доктринальному рівні позиціонує церкву як елемент м’якої сили, яка змінює поведінку населення тієї держави, де вона розташована, в інтересах Росії». І зазначила, що на власні очі у 2014 році бачила російських військових на території Свято-Успенської Святогірської лаври, якою зараз користується УПЦ Московського патріархату.

«Про Святогірську лавру можна багато чого розповідати, але я сама туди виїжджала, ще коли була в окупованій Донеччині. І я на власні очі бачила там російських спецслужбовців. Скажемо так, спецпризначенців», – сказала Лапутіна.

Міністерка зазначила, що українські військові доповіли про це в штаб Антитерористичної операції, але їй невідомо, які рішення ухвалювало командування.

«Які рішення ухвалювалися – я не знаю. Але так було. З російською зброєю, з радіостанціями, з перемовинами з підрозділами, які знаходилися поблизу кордону з Україною з російської сторони. Це те, що ми бачили на власні очі», – зазначила міністерка.

За її словами, щодо деяких громадян, які «мають відношення до відповідного релігійного напряму, вчиняли дії на шкоду безпеці України», вже є судові рішення про притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.