19 березня: яке свято сьогодні відзначають, прикмети та іменинники

19 березня – 78-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 220 днів (221 день у високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть Вчасні Новини.

19 березня іменини святкують: Костянтин, Максим, Федір, Юліан, Аркадій, Олена, Ісус. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Церковне свято 19 березня

19 березня Православна церква вшановує пам’ять святих рівноапостольних імператора Константина і його матері – цариці Олени. Вони прославилися не лише своїм благочестивим життям, справедливим царюванням і добрими справами, але і тим, що, згідно з переказами, знайшли хрест, на якому був розп’ятий Ісус Христос.

Народне свято 19 березня

У народі  сьогодні відзначають Константінови кола. Згідно з повір’ям, у цей день потрібно дуже дбайливо ставитися до води: раніше освячували криниці і масово відвідували лазні, а також втоптували сніг біля колодязів, щоб вода була смачніше.

Що святкують у світі 19 березня

Сьогодні відзначається Міжнародний день клієнта. Організаторами свята виступили російські та латвійські бізнесмени. Вони заснували його в 2010 році на честь своїх споживачів. Цю ідею незабаром підхопили підприємці з інших країн Європи і Америки. Поступово свято отримало всесвітній масштаб.

Мета цього свята для виробників товарів і послуг у різних сферах – залучення нових і заохочення постійних клієнтів. Цього дня власники бізнесу в усьому світі мають можливість висловити вдячність своїм споживачам, віддячивши їх за співпрацю. Клієнтам і покупцям вручають безкоштовні сувеніри, надають знижки і додаткові бонуси.

Прикмети 19 березня

  • Хмари швидко і високо пливуть – на гарну погоду.
  • Якщо в цей день мороз, то попереду ще сорок ранкових заморозків.
  • Почути стукіт дятла – до пізньої весни.

Що не можна робити 19 березня

  • Не можна нікому розповідати сни з 18 на 19 березня, оскільки вони можуть збутися протягом восьми днів.
  • Не можна сьогодні лихословити й пиячити.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.