День

20 лютого – 51-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 314 днів (315 днів у високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть Вчасні Новини.

20 лютого іменини святкують Олександр, Олексій, Георгій і Петро. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Церковне свято 20 лютого

20 лютого Православна церква Православна церква вшановує пам’ять преподобного Луки Елландського. У народі день святого Луки вважали поминальним. Прийнято було ходити в церкву, молитися за покійних, відвідувати їхні могили.

Також вшановується пам’ять святителя Парфенія, єпископа Лампсакійського. Він народився в Мелітополі в сім’ї диякона і вже в юності майбутній єпископ уславився добрягою, оскільки вторговані від риболовлі гроші роздавав нужденним. У 18 років святитель став цілителем – міг лікувати хвороби за допомогою молитви й навернення до Бога, а також виганяти бісів. Являючи людям велику силу віри у Христа, єпископ Лампсакійській навернув багато язичників у православну віру.

Пам’ятний день в Україні сьогодні

20 лютого 2021 року – сьомі роковини кривавих подій на Майдані. 7 років тому цього дня Українв пережила найтрагічніший етап Революції гідності. У період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько 100 осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам.

Вранці 20 лютого почалися розстріли, які тривали дві години. Загинули 70 євромайданівців. Загалом, за даними Міністерства охорони здоров’я, з 18 до 20 лютого 2014 року загинули 82 учасники акцій.

Прикмети 20 лютого

  • Якщо сонце на заході стає червоним – влітку не буде спеки.
  • Зимовий грім у цей день означав поганий сінокіс у цьому році.

Що не можна робити 20 лютого

  • На Луку заборонено грати весілля.
  • Також не варто ходити за покупками та відкласти всі важливі справи на потім.

Від Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.