22 січня: яке свято сьогодні відзначають, прикмети та іменинники

22 січня – 22-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 343 дні (344 дні у високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть «Вчасні Новини».

22 січня іменини святкують: Захар, Пилип, Петро, Віктор, Антоніна і Павло. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

22 січня у Православній Церкві вшановує святителя Пилипа Московського, який жив за правління Івана Грозного і був відомий як викривач опричнини. Через це святителя відправили на заслання, а пізніше – вбили.

22 січня в Україні святкують державне свято – День соборності. У 1999 році його затвердили на честь дня проголошення в 1919 році Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину українську державу. Акт увійшов в нашу історію як «Акт злуки», і рівно 102 роки тому його публічно проголосили в Києві на Софійській площі.

22 січня у народі відзначається Філіппов день. Раніше він вважався днем господарських турбот після закінчення свят. За кілька тижнів, коли було заборонено прибирати, справ накопичувалося багато і народ намагався довести до ладу і себе, і своє господарство.

Прикмети 22 січня

  • Ворони сидять на деревах – до швидких сильних морозів.
  • Якщо худоба, випущена у двір, прагнула назад в стійло, це віщувало холод і сніг.
  • Якщо в цей день собака спить згорнувшись в клубок – настане похолодання.
  • Якщо на Філіпа ясно – рік буде врожайним і безнапасним.
  • Якщо хмари йдуть проти вітру – до снігопаду.

Що не можна робити 22 січня

  • Не можна лаятися і сваритися один з одним.
  • У цей день заборонено пришивати ґудзики, щоб не пришити до себе назавжди старі проблеми.
  • У цей день не можна лінуватися, але і не варто також перевантажувати себе.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.