Головна » Новини » США розглядають можливість надсилання додаткової зброї в Україну

США розглядають можливість надсилання додаткової зброї в Україну

США

Адміністрація Байдена розглядає можливість відправки військових радників та нове обладнання, включаючи озброєння, в Україну через нарощування російських сил біля кордону. Офіційні особи США готують союзників до можливості ще одного російського вторгнення.

Про це повідомляють CNN з посиланням на численні джерела, знайомі з перебігом обговорення, передають Вчасні Новини.

Озброєння, яке може увійти в пакет допомоги

Повідомляється, що обговорення пропонованого пакету допомоги зі смертельними наслідками продовжуються, оскільки Україна почала публічно попереджати, що вторгнення може відбутися вже у січні. За словами джерел, у пакет можуть входити нові протитанкові та протитанкові ракети Javelin, а також міномети.

Системи протиповітряної оборони, такі як ракети «Стінгер», також перебувають на розгляді, і міністерство оборони наполягає на відправленні в Україну деякого обладнання, яке мало бути відправлене до Афганістану, наприклад, гелікоптерів Мі-17. Мі-17 – це російський гелікоптер, який США спочатку купили для передачі афганцям. Пентагон зараз вирішує, що з ними робити після виходу США з Афганістану у серпні.

Водночас дехто в адміністрації стурбовані тим, що відправлення «стінгерів» та гелікоптерів може бути розцінене Росією як серйозна ескалація конфлікту.

Підполковник у відставці Седрік Лейтон сказав CNN, що протитанкові ракети Javelin “дуже ефективні проти танків Т-80, які росіяни фактично використовують у своїх зусиллях проти України просто зараз”. Але він зазначив, що будь-яка додаткова допомога Україні, безсумнівно, загрожує «подальшим загостренням напруженості» у відносинах із Москвою.

Обговорення санкцій

Тим часом офіційні особи США ведуть переговори з європейськими союзниками щодо розробки нового пакету санкцій, який набуде чинності, якщо Росія вторгнеться в Україну. Крім того, законодавці намагаються внести зміни до формулювання санкцій, щоб включити її до Закону про повноваження на національну оборону.