Головна » Новини » “Жовта зона”: відтепер сертифікат обов’язковий для працівників і відвідувачів

“Жовта зона”: відтепер сертифікат обов’язковий для працівників і відвідувачів

"Жовта зона": відтепер сертифікат обов’язковий для працівників і відвідувачів

В областях, які потрапили до жовтої зони епідемічної небезпеки, працівники громадських закладів відтепер зобов’язані перевіряти документи про вакцинацію або негативний результат тесту на COVID-19.

Відповідне рішення було ухвалено під час засідання уряду.

“Громадські заклади, заклади культури, спортзали тощо можуть працювати за умови вакцинації усього персоналу принаймні однією дозою, або наявності результату тесту чи сертифікату про одужання”, – повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Варто додати, що це правило також стосується і відвідувачів. Змінено й термін дії жовтого сертифікату про отримання першої дози щеплення проти COVID-19. Якщо раніше він був дійсний протягом 120 днів, то тепер обмежений терміном у 30 днів.

Працівники закладів зобов’язані не тільки візуально перевіряти наявність сертифікату, але й зчитувати смартфоном QR-код.

“Для зчитування не потрібні додаткові засоби чи застосунки. Достатньо застосунком “Дія” зчитати код. Після цього на екрані перевіряючого з’явиться інформація, дійсний сертифікат чи ні”, – пояснив Віктор Ляшко.

Штраф за неналежну перевірку – від 34 до 170 тисяч гривень.