Переселенців перевірятимуть тільки в окремих випадках

Перевіряти переселенців будуть тільки при наявності підозри щодо неправомірного отримання допомоги. І обов’язково повідомлятимуть тих, кого планується перевірити.

Про це повідомляє пресслужба Мінреінтеграції за результатами наради, присвяченій захисту прав внутрішніх переселенців.

«Ми не можемо допустити, щоб люди, які гостро потребують грошової допомоги, перебували під перевірками чи помилково цієї допомоги позбулися. Зараз, коли постійно лунають повітряні тривоги, проблеми з електрикою та зв’язком, люди не мусять стояти в черзі в органах соцзахисту, щоб підтвердити актуальність вказаного місця проживання. Маємо чітко визначити підстави, за яких допускається проведення перевірок», – наголосила віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук.

Для цього під час наради прийняли рішення, що перевірки місць проживання ВПО проводитимуть тільки в разі звернення правоохоронців до органів соцзахисту населення при наявності підозри щодо неправомірного отримання допомоги. І таку особу обов’язково мають повідомити телефонним дзвінком.

В усіх інших випадках проведення вибіркових перевірок місць проживання внутрішніх переселенців не допускається.

У міністерстві також закликали громадян, права яких були порушені, звертатися на гарячу лінію Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб: +38 (066) 813-62-39.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.