25 січня: яке свято сьогодні відзначають, прикмети та іменинники

25 січня – 25-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 340 днів (341 день у високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть «Вчасні Новини».

25 січня іменини святкують: Тетяна, Ілля, Петро, Макар. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

25 січня у Православній Церкві відзначають День пам’яті святої мучениці Татіани. Свята Татіана відмовилася вийти заміж і вирішила присвятити себе служінню церкви. Вона всі свої сили віддавала виконанню церковних обов’язків, поки не постраждала під час гоніння на християн при малолітньому імператорі Олександрі Сєвєру. Її примушували принести жертву язичницьким ідолам, але вона відмовилася. Тоді язичники віддали Татіану жорстоким мукам. Під час тортур вона молилася, щоб Бог просвітив її мучителів. І Господь почув молитву праведниці. Перелякані гонителі стратили мученицю мечем разом її батьком, який навчив її вірі Христовій.

25 січня в Україні відзначають зимовий день студента. Свято не є державним в Україні, але його продовжують відзначати, як і в багатьох країнах пострадянського простору, на честь покровительки студентства – Святої великомучениці Тетяни. Офіційне свято учнів вузів, коледжів, технікумів і училищ України було засновано Указом президента в 1999 році. Його дата збігається з Міжнародним днем ​​студента, який відзначається в більшості країн світу 17 листопада.

Прикмети 25 січня

  • У цей день заведено пекти хліб і пряники у формі сонця – це робить весну ближче, а сонце за вікном – тепліше і яскравіше.
  • Якщо в Тетянин день хліб добре підіймався, то у господарів буде успішний і щасливий рік.
  • Коли коровай підіймався горбком по центру, це віщувало господині удачу, а ось якщо випічка виходила гладкою, то це обіцяло спокійний рік.
  • Якщо в цей день хліб, що випікається, потріскався, то це означало в майбутньому серйозні випробування.
  • Заметіль і сильний вітер 25 січня віщував неврожайний рік і посуху влітку.
  • Якщо з ранку на Тетяни йде сніг, то літо буде дощове, а якщо вийшло сонце – то весна буде ранньою.

Що не можна робити 25 січня

  • Не можна сваритися і лаятися з близькими людьми. Варто постаратися провести день в спокої та хорошому настрої.
  • Не можна відмовляти в проханнях. Наші предки вважали, що якщо відмовити, наприклад, бідняку, і не поділитися з ним їжею, то можна самому потрапити в біду.
  • Заборонено займатися прибиранням і іншими домашніми справами.
  • Також краще перенести заняття спортом і ремеслом на інший день.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.