Офіційно: У МОН розповіли про ЗНО для дев’ятикласників

Заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко розповіла про можливе ЗНО для 9-класників.

Про це повідомляє «Нова українська школа», передають Вчасні Новини.

Подробиці. За словами Вакуленко, державна підсумкова атестація у форматі ЗНО для 9-класників не може бути впроваджена ані цього, ані наступного року.

«Відповідно до закону «Про повну загальну середню освіту» державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття базової середньої освіти, може здійснюватися у формі ЗНО. Така норма може ввійти у дію з 2027 року», – повідомила вона.

Водночас у багатьох батьків є побоювання, що МОН запровадить ЗНО раніше. Тож заступниця директора УЦОЯО запевняє, що ані цього року, ані у 2022 дев`ятикласники не складатимуть ЗНО, оскільки програми тестувань потрібно узгодити та оприлюднити за 18 місяців до впровадження.

При цьому «НУШ» висвітлює нову стратегію розвитку освітніх оцінювань до 2030 року, яку розробив УЦОЯО.

Що пропонує нова стратегія?

У стратегії розвитку освітніх оцінювань до 2030 року пропонується запровадити ДПА за стандартизованим інструментом спершу для випускників 4-х класів, а потім уже для 9-х класів. Крім того, для 9-х класів хочуть впроваджувати такий формат атестації не одразу зі всіх предметів, а поступово з певних галузей – перший рік з мовно-літературної галузі, наступного року з суспільно-гуманітарної і т.д.

Зазначається, що для випускників початкової школи пілотування хотіли розпочати вже цього року, однак відклали через епідемію коронавірусу.

Вакуленко зазначає, що ця атестація буде лише з певними елементами ЗНО – учні складатимуть її у своїй школі зі своїми вчителями, які завантажуватимуть розроблені центром завдання.

Щодо випускників 9-х класів, то на її погляд, до 2024 року навіть пілотування окремих галузей у новому форматі забезпечити не вдасться.

«Наразі ми маємо трирічне бюджетне планування і трирічний цикл розробки тестових завдань. Ми ще не почали розробляти завдання для 9-класників. Для того, щоби нам почати їх розробляти, нам потрібно мати на це кошти й мають працювати розробники. І от від початку такої роботи до впровадження таких текстів пройде не менше трьох років», – каже Вакуленко.

Заступниця директора УЦОЯО також розповіла про дві моделі, за якими може відбуватися ЗНО для 9-х класів:

  1. Оцінювання проводиться повністю в закладах, в яких навчаються учні, а вчителям надають стандартизовані завдання;
  2. З ключових галузей – мовно-літературної та математичної – проводять тестування із залученням інструкторів УЦОЯО, які приїжджають до шкіл. З решти галузей тестування проводять самі вчителі, як за першої моделі.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.