25 лютого: яке свято сьогодні відзначають, прикмети та іменинники

25 лютого – 56-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 309 днів (310 днів у високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть Вчасні Новини.

25 лютого іменини святкують Олексій, Антон, Євген і Марія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Церковне свято 25 лютого

25 лютого Православна церква відзначає свято Іверської ікони Божої Матері. Цю ікону дуже легко відрізнити з-поміж інших: на щоці в Пречистої є досить помітна рана, з якої накрапає кров.

Події відбувалися у Візантії ІХ століття, коли Константинопольський трон посів іконоборець –імператор Феофіл і оголосив війну іконам. Одного дня в дім до побожної жінки-вдови увірвались воїни і, побачивши ікону, кинули в образ списом. Тієї ж миті зі щоки на зображенні полилася справжня кров. Жінка віддала останні кошти, щоб вони почекали зі знищенням ікони до ранку, а потім опустила образ в море і поклала піклування про нього на волю Божу. Ікону віднесло до Святої гори Афон, де її знайшли ченці і принесли його до Іверського монастиря. На ранок ікона зникла з храму та опинилася над воротами монастиря. Так було доти, поки Матір Божа, з’явившись уві сні одному з іноків, не сповістила, що хоче Сама охороняти обитель, тому відтепер Її ікона перебуватиме над ворітьми.

Відтоді образ отримав другу назву – «Портаітісса» – цебто – Вратарниця.

Також 25 лютого вшановують пам’ять святителя і чудотворця Олексія Київського. У народі свято отримало назву Рибний, оскільки до цього дня починає танути сніг і добре ловиться риба.

Прикмети 25 лютого

  • Іній на вікнах з ранку – погода зміниться.
  • Завірюха або туман цілий день – до дощового літа.
  • Якщо в цей день почав танути сніг, клювання риби буде хорошим.
  • На нічному небі сяють зірки – буде багатий урожай.

Що не можна робити 25 лютого

  • У цей день не можна починати нову справу.
  • Також варто відмовитися від будь-яких поїздок, щоб уберегтися від невдачі.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.