27 квітня: яке свято сьогодні відзначають, прикмети та іменинники

27 квітня – 117-й день року. До кінця року залишається 248 днів.

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть Вчасні Новини.

27 квітня іменини святкують: Антон, Іван, Мартин, Олександр, Христофор. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Яке церковне свято сьогодні

Сьогодні Православна Церква вшановує пам’ять святих мучеників Віленських. Віленські мученики Антоній, Іоанн і Євстафій – православні християни, які були убиті в Великому князівстві Литовському в 40-х роках XIV століття. Спочатку шанувалися в Білорусі та Литві, а в 1374 році, після принесення частинок їх мощей до Константинополя, були канонізовані константинопольським патріархом Філофеєм.

Народне свято 27 квітня

27 квітня у народі відзначають день Мартина Лісогона. У православному церковному календарі це день вшанування пам’яті святителя Мартіна I, папи Римського.

Святий Мартін, який був Папою Римським із 649-го по 653 рік, відзначається не тільки католицькою, але і православною церквою. Він відомий завдяки конфлікту з тодішнім імператором Константом II на ґрунті різного розуміння, що таке брехня.

Віруючі в церквах молилися преподобному Мартіну і просили його вилікуватися від захворювань.

Прикмети 27 квітня

  • Якщо на Мартина теплий день – чекай похолодання.
  • Якщо в цей день річки темно-синього кольору, буде холодне літо.
  • Якщо день видавався теплим і сонячним, можна сподіватися на гарний урожай.
  • Якщо ворона каркає над будинком, де є хворий, це до смерті.
  • Якщо верба стоїть у цвіту, то пора займатися справами в саду і на городі.

Що не можна робити сьогодні

  • Не можна цього дня веселитися, танцювати, святкувати і співати. Слід провести цей день тихо і за роботою.
  • У першій половині дня варто завершити всі справи, а ввечері – не брати у руки гострі предмети.
  • Не можна, щоб в домі був безлад, речі невипрані, а рослини не политі. Інакше у вашому будинку не буде розумних і хороших людей.
  • Не слід цього дня брехати або лестити кому-небудь. Вважається, що неправда, особливо сказана для якоїсь вигоди, може накликати біду на весь рід.
  • З цієї ж причини не рекомендується давати порожніх обіцянок. Але це стосується лише свідомо нездійсненних завдань. Якщо є шанс стримати слово, то ця заборона не працює.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.