28 березня: яке свято сьогодні відзначають, прикмети та іменинники

28 березня – 87-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 282 дні (283 дні у високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть Вчасні Новини.

28 березня іменини святкують: Олександр, Олексій, Денис, Діонісій, Михайло, Тимофій, Агапій. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Церковне свято 28 березня

28 березня Православна церква відзначає Собор усіх преподобних отців Києво-Печерських. Канон, який увійшов в службу цього свята, складений ієромонахом Мелетієм Сирігом в другій половині XVII століття.

Православні віряни у цей день вшановують пам’ять святого Олександра Сидського і двох мучеників Александрів з Кесарії. Святий Олександр жив у III столітті і постраждав під час гоніння на християн при імператорі Авреліані. Його піддали жорстоким катуванням, але Господь кожен раз дарував йому сили, терпіння і чудесне зцілення. Тоді його мучитель Антонін від безсилля і гніву відтяв голову Олександру, який одразу помер в несамовитих конвульсіях. Свято також отримало назву на честь двох святих мучеників Олександрів, пам’ять яких вшановується в цей день разом з пам’яттю Агапія і ще 5 мучеників, які постраждали за віру в 4 столітті.

Прикмети 28 березня

  • Якщо прилетіли чайки – можна чекати потепління, а якщо вони влаштували купання на водоймищі – будуть похмурі дні.
  • Цвірінькають горобці – буде сонячна погода.
  • Якщо після танення снігу в річках залишилося мало води – буде посушливе літо і поганий урожай.

Що не можна робити 28 березня

  • Заборонено ходити в ліс, щоб не накликати на себе нещастя.
  • Не можна викидати сміття і перебирати речі.
  • Варто відмовитися в цей день від необдуманих покупок.

28 марта — 87-й день года по григорианскому календарю. Какой церковный праздник сегодня, именинники, приметы, что нельзя делать сегодня

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.