29 січня: яке свято сьогодні відзначають, прикмети та іменинники

29 січня – 29-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишається 336 днів (337 днів у високосні роки)

Про те, яке свято сьогодні, які існують заборони у цей день, про народні прикмети та іменинників розкажуть Вчасні Новини.

29 січня іменини святкують: Іван, Максим, Ян, Неоніла, Петро. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Релігійне свято 29 січня

28 січня у Православній Церкві шанують святого і всехвального апостола Петра. У Писанні йдеться про те, що приблизно протягом 42 років апостол за наказом Ірода Агрипи перебував у в’язниці, зв’язаний двома залізними ланцюгами. У ніч перед судом Ангел Господній зняв з апостола ці ланцюги й вивів його з темниці. Християни, почувши про чудо, зберегли ланцюги (вериги) і довгий час зберігали їх як коштовність, аж до періоду правління патріарха Ювеналія. Свята Євдокія побудувала храм на честь апостола Петра і поклала в ньому вериги. Також у Римі зберігаються інші вериги, в які був закутий Петро перед своєю кончиною.

29 січня у світі

29 січня у світі відзначають День мобілізації проти загрози ядерної війни відзначають у всьому світі в річницю ухвалення Делійської декларації. Основною метою цього дня є заклик до припинення гонитви ядерних озброєнь, скорочення і подальшої поступової ліквідації ядерних арсеналів країн світу, а також усунення самої загрози ядерної війни.

Прикмети 29 січня

  • Заметіль 29 січня – до дощового літа.
  • Вітер з півночі – до сильних морозів.
  • Сильний мороз – літо буде спекотним.

Що не можна робити 29 січня

  • Не рекомендується без праці проводити час до заходу сонця.
  • Не слід битися, навіть стукати когось заради забави.
  • Не можна прати.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.