Сьогодні, 21 серпня, у багатьох країнах світу відбуваються заходи присвячені Міжнародному дню пам’яті та поминання жертв тероризму. Подія була започаткована резолюцією Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у 2017 році.
У широкому сенсі, тероризм – це використання або загроза застосування насильства для досягнення політичної, релігійної або ідеологічної мети. Полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні терору шляхом захоплення заручників, убивств, тортур, залякування населення та органів влади та інших злочинних дій з метою досягнення певних цілей.
“Розквіт” тероризму у світі припав на другу половину ХХ століття. Він і досі залишається небезпечним явищем, якому провідні країни світу досі не можуть знайти ефективної протидії.
Сумний рейтинг країн з найбільшим рівнем терористичної загрози за підсумками 2023 року очолили Буркіна-Фасо, Ізраїль та Малі.
В результаті терактів, минулого року у світі загинули 8352 людини, з них майже дві тисячі у Буркіна-Фасо.
На жаль, поки що, наведена статистика не враховує цивільних українців, які загинули та отримали поранення внаслідок повномасштабної російської агресії.
Державний тероризм – це проведення силовими та військовими структурами спеціальних операцій на територіях інших держав. І повномасштабна агресія рф повністю підпадає під це визначення.
За даними ООН, з 24 лютого 2022 року від рук окупантів загинуло близько 11 тисяч українців, з них – більше 500 дітей.
На даний час росію державою-терористом визнали лише Україна, Литва та Парламентська асамблея НАТО. Державою – спонсором тероризму рф визнали Естонія, Латвія, Литва, Польща, Нідерланди, Словаччина, Европарламент та Парламентська асамблея ОБСЄ.
Як мінімум, важливим політичним кроком могло б стати визнання Сполученими Штатами рф державою-спонсором тероризму.
Поки що у списку США до таких країн відносяться союзники росії: Сирія, Іран, Куба та КНДР.