Новини

У МОН розповіли, чи продовжать навчання випускники 9 класів та про майбутнє шкільної освіти

У МОН прокоментували інформацію про масове закриття шкіл та відповіли на питання, чи матимуть змогу випускники 9 класів вступити до 10 класів. Крім того, назвали дату введення 3-річної старшої школи.

На ці питання дав відповіді міністр освіти та науки Сергій Шкарлет в коментарі Укрінформу, передають Вчасні Новини.

Подробиці. Мережею поширюється інформація про те, що випускники 9 класів не зможуть здобути загальну середню освіту, а школи будуть закриватися.

«Всі випускники 9 класів зможуть здобути повну загальну середню освіту, тобто закінчити 10 і 11 клас. Процеси переформатування мережі закладів освіти, які здійснюють органи місцевого самоврядування в межах реформи децентралізації, не призведуть до масового закриття шкіл», – пообіцяв Шкарлет.

Він зазначив, що цього року зарахування до старшої школи відбуватиметься за встановленим порядком.

«Як і торік, воно відбуватиметься після видання наказу про переведення учнів 9-х класів в тому ж закладі освіти. Хіба що учень захотів перевестися до іншого закладу або з підстав відповідно до Порядку», – сказав міністр.

Читайте також: У МОН пояснили, як атестуватимуться випускники 9-х класів

Шкарлет також підкреслив, що якість шкільної освіти пов’язана з ефективністю всієї освітньої мережі. Наразі триває реформа шкільної освіти, яка передбачає кілька етапів, в одному з яких вказано, що випускники 9 класів будуть навчатися у старшій школі не 2, а 3 роки.

«Іншими словами якісна освіта не повинна залежати від того, чи школа розташована у великому місті чи маленькому селі. Вирішити цю проблему плануємо до 2027 року, коли в освіті зникне будь-яка дискримінація якості за низкою фінансових, регіональних чи інших подібних факторів. … Реформа Нової української школи є тривалою та поетапною. Низку трансформацій ми плануємо завершити до 2027 року, після чого старша школа (тобто 10, 11, 12 клас) стане профільною і трирічною. Така система почне діяти з 1 вересня 2027 року, як це прописано в законах «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту», – пояснив очільник МОН.

Що стосується рішення про створення мережі ліцеїв з базою старшою школи, то його прийматимуть обласні або міські ради (в містах із населенням понад 50 тисяч).

«Але це не означає, що профільні ліцеї створюватимуться лише в обласних центрах чи великих містах. Насправді створення ліцею залежатиме від спроможності такої обласної чи міської ради, засновників таких ліцеїв створити відповідну матеріально-технічну базу. Адже ми говоримо про єдиний підхід до стандарту і якості навчання, який має відбуватися в усіх закладах старшої школи одночасно і на єдиному рівні», – сказав Шкарлет.

Читайте також: Офіційно: МОН повідомило, які дипломи отримають випускники замість «червоних»

Він зазначив, що є законодавчі ініціативи, які, у разі їх ухвалення, можуть вирішити ситуацію зі створенням закладів освіти в територіальних громадах.

«Зокрема, йдеться про розширення можливостей місцевих рад самостійно визначатися з питанням функціонування мережі закладів освіти, в тому числі ліцеїв. Фактично пропонуватиметься зняти законодавчі обмеження повноважень сільських, селищних та місцевих рад, незалежно від чисельності населення територіальних громад. Окрім того, розглядається питання збереження нинішньої мережі закладів освіти, які забезпечуватимуть здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти на всіх її рівнях (з 1-го до 11-го класу)», – сказав Шкарлет.

Нагадаємо. Раніше в соціальних мережах та деяких ЗМІ була поширена інформація, що з 2021 року в деяких школах випускники 9 класів не зможуть вступити до 10-11 класів через припинення набору. Згодом Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та міністр освіти та науки Сергій Шкарлет заявили, що ця інформація – фейк, який поширюють проросійські ЗМІ.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.