«Дружба дружбою», але вислати дипломатів можемо: Болгарія звернулась до Росії через шпигунство

Прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов закликав владу Росії припинити шпигувати за його країною.

Він сказав про це 20 березня, передає Радіо Свобода.

Подробиці. Заяву прем’єр-міністр зробив після того, як 19 березня Болгарії викрили групу шпигунів, які передавали військові таємниці до Росії.

«Ще раз може виникнути необхідність оголосити російських дипломатів небажаними. Зважаючи на вчорашню операцію, я знову звертаюся до їхніх керівників із проханням припинити шпигунство в Болгарії», – сказав Борисов.

Він зазначив, що шлях країни вже обрано.

«Дружба дружбою, але наше євроатлантичне партнерство є неминучим фактором», – додав він.

Нагадаємо. 19 березня болгарська прокуратура висунула обвинувачення шістьом особам у передачі секретної інформації про Болгарію, НАТО і Євросоюз посольству Росії в Софії. Йдеться про чинних і колишніх офіцерів військової розвідки. Того ж дня Посольство РФ заперечило звинувачення в шпигунстві. Там заявили, що це є частиною «невпинних спроб вбити клин у російсько-болгарському діалозі і ще раз демонізувати» Москву.

Наступного дня США і Велика Британія заявили, що підтримують Болгарію у протистоянні «зловмисній» російській діяльності.

Болгарія є членом НАТО і ЄС, водночас має тісні культурні, історичні й економічні зв’язки з Росією і є головним енергетичним партнером країни.

Від жовтня 2019 року Болгарія видворила п’ятьох дипломатів і співробітників посольства Росії, обвинувачених у проведенні розвідувальної роботи.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.