Уряд виділив додаткове фінансування на вирішення житлових проблем переселенців

Кабінет міністрів виділив додаткові 7,7 млрд грн на фінансування житлових програм для внутрішньо переміщених осіб із тимчасово окупованих територій. Кошти спрямують на підтримку родин, які втратили домівки через окупацію, та на розширення можливостей для ветеранів і мешканців Маріуполя.

Про це повідомляють Вчасні Новини з посиланням на прем’єр-міністерку Юлію Свириденко.

Розширення програми єВідновлення для ветеранів та осіб з інвалідністю

Левова частка фінансування у розмірі 6,6 млрд грн спрямована на реалізацію компоненту “Житло для ВПО з ТОТ” у межах програми єВідновлення. Ці кошти дозволять забезпечити власним житлом понад 3300 родин, які мають статус учасника бойових дій або осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Держава надає житлові ваучери на суму 2 млн грн на одну людину або сім’ю, чиї оселі залишилися на тимчасово окупованих територіях. Отриманий сертифікат можна використати для купівлі нерухомості на первинному чи вторинному ринку, а також для сплати першого внеску або погашення іпотечного кредиту на новобудову.

Подати заявку на участь можна через застосунок Дія, а найближчим часом ця послуга стане доступною у ЦНАПах та в нотаріусів.

Будівництво соціального орендного житла для маріупольців

Окремий напрям фінансування обсягом 1,1 млрд грн передбачено на зведення соціального орендного житла. Ця ініціатива орієнтована на мешканців Маріуполя, які через повномасштабне вторгнення та окупацію міста залишилися без даху над головою. Реалізація цього проєкту дозволить надати житло 505 родинам переселенців із Маріуполя, створюючи умови для їхньої адаптації та стабільного життя у безпечніших регіонах України.

Останні новини