Борги українців за комуналку становлять понад 101 мільярд гривень: Донеччина опинилася серед лідерів за заборгованістю

У першому кварталі 2026 року борги українців за житлово-комунальні послуги зменшилися на 10,7% і наразі становлять 101,2 млрд грн. Водночас, попри постійні обстріли, руйнування та масову евакуацію населення, прифронтова Донеччина поступається першим місцем в Україні за рівнем комунальних боргів і посідає другу позицію.

Про це повідомляють Вчасні Новини з посиланням на пресслужбу Державної служби статистики України.

Впродовж січня-березня населення сплатило 91,8 млрд грн за комунальні послуги, що становить 94,1% від загальної суми нарахувань, яка сягнула 97,5 млрд грн.

Найкраще українці розраховувалися за постачання та розподіл природного газу, де рівень оплати становив 97,9% від нарахованих сум. Найгірше оплачували тепло та гарячу воду — лише 87,2%.

Структура заборгованості за послуги

Найбільша частка заборгованості в Україні традиційно припадає на теплопостачання та гарячу воду — 39,8 млрд грн, що на 4,6% більше, ніж за попередній квартал.

Інші борги розподілилися таким чином:

  • постачання та розподіл природного газу — 36,2 млрд грн, що на 2,2% більше;
  • электроенергія — 18,8 млрд грн, що на 10,6% більше;
  • централізоване водопостачання та водовідведення — 10 млрд грн, що на 0,6% менше;
  • управління багатоквартирним будинком — 9,9 млрд грн, що на 3,5% більше;
  • вивезення побутових відходів — 3,2 млрд грн, що на 2,4% більше.

Регіони з найбільшими боргами

Найбільше за житлово-комунальні послуги заборгували у Дніпропетровській області, де сума становить 19,2 млрд грн.

Донецька область посідає друге місце за цим показником із заборгованістю у 4 млрд грн. Також значні борги накопичили мешканці таких регіонів:

  • Полтавщина — 3,3 млрд грн;
  • Київ — 3 млрд грн;
  • Київщина — 2,2 млрд грн;
  • Харківщина — 1,6 млрд грн;
  • Львівщина — 1,3 млрд грн;
  • Одещина — 1,1 млрд грн.

Останні новини