Глобальний обвал фондових ринків: що кажуть експерти

Глобальний обвал фондових ринків: що кажуть експерти

Експерти прокоментували глобальний обвал фондових ринків у понеділок, 5 серпня. Багато аналітиків вважають, що ситуація не така погана, як здається на перший погляд.

Колишній економіст Федеральної резервної системи США Клаудія Сахм заявила в коментарі Bloomberg, що хоча США ще не перебувають у стані рецесії, вони “некомфортно близькі до цього”, і передбачила, що в центробанку можуть переглянути свій підхід, щоб урахувати зростаючі ризики.

“Загалом ми перебуваємо в сильній позиції. Якщо ми подивимося на все, що ми знаємо про економіку США наразі, то дуже малоймовірно, що ми перебуваємо в рецесії”, – сказав Сахм.

За її словами, центральному банку США було б недоцільно діяти негайно у відповідь на зростаючі ризики.

“У такий момент важливий спокій. Той факт, що Федеральна резервна система діє повільно й обдумано, – це добре, вірно? Останнє, що нам потрібно, – це щоб вони підключилися до цієї емоційної хвилі”, – сказала вона.

За її словами, ФРС “дуже обережна. Вона може бути дуже повільною. Але коли факти зміняться, і вона візьме себе в руки, вона почне діяти і зробить те, що повинна зробити”.

“З огляду на те, що наразі цільовий орієнтир ФРС перебуває в діапазоні від 5,25 до 5,5 %, політики “зараз перебувають у такому становищі, що можуть зробити досить багато”, – сказав Сахм.

Зі свого боку видання Reuters дізналося, що думають експерти з усього світу щодо сьогоднішнього падіння фондових ринків.

Що думають експерти у США

Керівник відділу емпіричного аналізу легких акцій Allspring Невілл Джавері зазначив, що, ймовірно, від ФРС очікували більш активних дій через показники з безробіття.

“Я сумніваюся, що ФРС знизить ставки до вересня, тому що ринок розпродається. У ФРС подвійний мандат – інфляція і стабільна зайнятість. Це те, до чого вони прагнуть. Тому я не очікую екстреного зниження ставок. Вони чекатимуть і спостерігатимуть до вересня. Незважаючи на розпродаж, не схоже, що на фінансовому ринку зараз існує якийсь стрес”, – зазначив експерт.

При цьому головний ринковий стратег Yardeni Research Ерік Валлерстайн назвав ситуацію на світових фондових ринках збігом обставин.

“Швидке згортання угод, що фінансуються єною, і геополітична напруженість на Близькому Сході. І шекель, і ізраїльський фондовий ринок впали, і в технологічному секторі було багато переповнених позицій. А потім ми отримали слабкий звіт по зайнятості та слабкі дані по прибутку. Тож це ніби 5 речей вдарили разом”, – пояснив експерт.

Він не думає, що рецесія обов’язково настане, але історично склалося так, що перед рецесією ринок передбачає, що ці швидкі скорочення відбуватимуться здебільшого тому, що вони бачать фінансову кризу.

Що думають експерти в Європі

Зі свого боку головний аналітик по Європі Jefferies Мохіт Куман зазначив, що ситуація із зайнятістю в США не катастрофічна.

“Ми не розглядаємо корекцію в ризикованих активах як початок спаду. На наш погляд, корекція і очищення позицій дійсно мають сенс”, – вважає він.

Старший аналітик з фінансових ринків Capital.com Кайл Родда заявив, що “ринки перебувають у стані краху, і по всьому світу розливається червоне море”.

“По суті, ми спостерігаємо масове скорочення позикових коштів, оскільки інвестори продають активи, щоб покрити свої збитки. Стрімкість цього руху застала багатьох інвесторів зненацька; наразі відбувається багато панічних продажів, що й спричиняє нелінійну реакцію цін активів на доволі прості фундаментальні показники”, – пояснив Родда.

Думка експертів в Азії

До того ж головний валютний стратег Mizuho Securities Масафумі Ямамото побоюється, що є ризик, що долар-ієна падатиме й далі.

“У найближчій перспективі підтримкою буде рівень 144,50, де знаходиться 90-тижнева ковзаюча середня. Якщо це так, я думаю, що наступною метою буде 140. Але я б сказав, що ринкова ціна зниження ставки ФРС на 50 базисних пунктів на вересневому засіданні – це занадто багато. Економіка США демонструє ознаки уповільнення, але все не так погано, як оцінює ринок”, – підсумував експерт.

Глобальний обвал фондових ринків – що відомо

Десятки найбільших компаній світу втратили сотні мільярдів доларів унаслідок падіння світових фондових ринків у понеділок, 5 серпня. Причиною різкого обвалу стало зростання побоювань щодо ймовірної рецесії у США, через що інвестори почали масово позбуватися цінних паперів та інших активів.

Фондовий ринок у США відкрився в червоній зоні. На цьому тлі вартість Nvidia і Apple знизилася на 14% і 8% відповідно. Серед лідерів падіння також опинилися Microsoft і Citigroup.

Source link