На території Лиманської громади на сьогодні залишаються 2792 людини, які потребують регулярної підтримки та забезпечення необхідними ресурсами. Найбільш складна ситуація спостерігається у прифронтових селах, де через постійну небезпеку відсутній стабільний зв’язок.
Про це повідомляють Вчасні Новини з посиланням на коментар начальника Лиманської МВА Олександра Журавльова в ефірі телемарафону на “1+1”.
Безпосередньо у Лимані зараз мешкають 222 людини, ще 770 осіб залишаються у селах громади. Найважче підтримувати контакт із жителями населених пунктів Торське та Зарічне.
За попередніми даними, у Зарічному перебуває 80 людей, а у Торському — орієнтовно шестеро мешканців. Точну кількість встановити важко, оскільки телефонний зв’язок у цих зонах повністю відсутній, а інформація надходить лише через військових.
“Можливо, вони вже евакуювалися без нашого відома. Зв’язок є тільки через військових, які там знаходяться. А телефонного зв’язку у нас зовсім з ними нема”, — зазначає очільник Лиманської МВА.
Попри складні умови, мешканці громади отримують необхідну допомогу. Питання логістики вирішують наступним чином:
- до відносно безпечних пунктів, як-от Рубці чи Лозова, допомогу доставляють представники громади;
- у зони з високим рівнем небезпеки вантажі передають за сприяння Збройних сил України;
- жителі самого Лимана повністю забезпечені гуманітарними наборами.
Такі заходи дозволяють підтримувати цивільне населення в умовах, які спричинила повномасштабна війна, розв’язана росією проти України.

