У Німеччині вшанували пам’ять українських жертв нацизму

Посольство України у Німеччині вже сьомий рік проводить церемонію зі вшанування пам’яті українських жертв Другої світової війни у центрі Берліна.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу, передають Вчасні Новини.

Подробиці. Церемонія відбулася напередодні святкування Дня Перемоги в Другій світовій війні. За погодженням із Сенатом та мерією Берліна у покладанні вінків та квітів взяли участь представники федерального уряду, Бундестагу, влади Берліна та землі Бранденбург, посли і військові аташе низки країн, представники української громади.

Хвилиною мовчання присутні вшанували 60 мільйонів жертв, загиблих у воєнні роки, серед яких більше 8 мільйонів українців.

«Тут сьогодні ми вшановували лише воїнів Червоної армії, тих, хто воювали та звільнювали Європу від нацизму. Але в Німеччині мало хто знає про величезні жертви серед мирного населення. В Україні – це понад 5 млн людей, які загинули, з них півтора мільйони українських євреїв», – сказав українським журналістам Надзвичайний і Повноважний Посол України у ФРН Андрій Мельник.

Він активно відстоює ідею створення в центрі Берліна окремого пам’ятника українським жертвам нацизму, щоб німецьке суспільство зрозуміло величезну історичну відповідальність перед нашим народом. Попри те, що до сих пір Бундестаг, а саме він ухвалює такі рішення, не відповів на прохання української сторони, Мельник налаштований оптимістично.

«Я дуже оптимістично дивлюсь на перспективу. Звісно, це вже не станеться під час цієї каденції парламенту. У мене є гарне відчуття, що наступний склад парламенту, наступна коаліція, якою б вона не була, матиме більше розуміння до цього прохання з боку українців. Рано чи пізно пам’ятник постане в центрі Берліна», – заявив посол.

Він зазначив, що проти загарбників у рядах Червоної армії боролися понад 6 мільйонів українців, а 250 тисяч – у збройних силах антигітлерівської коаліції. Всі душі вбитих солдатів та цивільних заслуговують на вічну пам’ять і пошану. У Німеччині, зауважив дипломат, досі існує велетенська біла пляма щодо тої величезної ціни, яку український народ заплатив за звільнення Європи від нацизму.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.