СБУ оголосила про підозру Шарію

Служба безпеки України оголосила про підозру у вчиненні злочину громадянину України, проросійському блогеру та пропагандисту Анатолію Шарію. Слідчі вважають, що він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері на замовлення іноземних структур.

Про це йдеться на сайті Служби безпеки, передають Вчасні Новини.

Подробиці. СБУ оголосила про підозру у державній зраді проросійському блогеру Анатолію Шарію під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури в межах кримінального провадження за двома статтями Кримінального кодексу України – ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) та ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

В останній статті мовиться «про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності тощо».

СБУ оголосила про підозру Шарію

Зазначається, що докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень.

«Починаючи з 2012 року, через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій. Зокрема, пропагандист займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Сході країни. Метою було – загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів», – йдеться в повідомленні. 

Також вказується, що дії пропагандиста активно використовували російські ЗМІ.

Слідство прийняло до уваги й неодноразові заяви та звернення громадян і організацій стосовно його пропагандистської діяльності.

Наразі тривають слідчі дії.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.