російська вакцина

ФРН закликає Єврокомісію розпочати спільні закупівлі російської вакцини «Спутник V» для країн Європейського союзу.

Як повідомляє Politico, про це заявив офіційний представник уряду Німеччини на брифінгу в Берліні, передають Вчасні Новини.

Подробиці. Чиновник заявив, що Німеччина бачить, що «Комісія перебуває у процесі запуску цієї процедури».

«Ми попросили Комісію розпочати процедуру закупівель для «Спутник V», – сказав він.

За його словами, спочатку потрібно, щоб Комісія отримала думку столиць країн ЄС. Це необхідно для того, щоб побачити кількість країн, які зацікавлені в купівлі російської вакцини. Після цього вже можна переходити до переговорів за контрактом про кількість доз.

Росія вже подала заявку на схвалення препарату в Європі і перший набор Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) отримало на початку березня. Вчора Глава EMA заявив, що регулюючий орган готується проінспектувати об’єкти в Росії, де виробляється вакцина, однак не назвав термінів ухвалення рішення з приводу «Спутник V».

Читайте також: «Спутник V»: Європейський регулятор застеріг країни ЄС від використання російської вакцини

На думку німецького чиновника, перші кроки процедури закупівель в ЄС можуть початися, поки йдуть перевірки.

«Ми вважаємо, що цей процес може початися зараз, поки триває розгляд регулюючих органів. Ми вважали б правильним, якби переговори були розпочаті негайно», – сказав він.

Він додав, що наразі офіційні переговори з РФ ще не ведуться. При цьому наголосив, що це питання буде обговорюватися в найближчому майбутньому «в політичному плані».

Читайте також: Клімкін: Російська вакцина стає «політичною»

Нагадаємо. Раніше президентка Словаччини Зузана Чапутова закликала прем’єр-міністра країни Ігоря Матовича подати у відставку і покласти край політичній кризі, спричиненій його рішенням придбати розроблену в Росії вакцину проти коронавірусу.

Від Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.