НовиниПодії

СБУ заявила про викриття у Київській області воєнізованої «ПВК»: Семенченку та Шевченку вручено підозри

СБУ заявила про припинення діяльності воєнізованого збройного формування, до складу якого входило понад 150 осіб. Організаторами вважають Семена Семенченка та Євгена Шевченка.

Про це повідомляє Служба безпеки України та Офіс генерального прокурора, передають Вчасні Новини.

Подробиці. СБУ заявила про викриття так званої «приватної військової компанії», діяльність якої була спрямована на підготовку до вчинення тяжких злочинів, в т.ч. проти основ національної безпеки.

Зазначається, що до складу компанії входило понад 150 осіб, а сама організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій.

«Підготовка членів «ПВК» відбувалась на спеціально облаштованій тренувальній базі в Київській області – там проходили бойові вишколи, тренування поводження зі зброєю, навики військових бойових дій. Також частина членів військової компанії навчалася у центрах підготовки за кордоном», – йдеться в повідомленні.

За даними матеріалів, контролювали діяльність «ПВК» 15 громадян України, які вербували потенційних учасників. Перевагу надавали колишнім військовим і правоохоронцям з досвідом участі у бойових діях.

«Окремо слідчими отримано дані про участь фігурантів справи в укладанні контрактів між «ПВК» та представниками різноманітних організацій країн Близького Сходу. Також зафіксовано пропозиції організувати поставки зброї до цих країн», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що було проведено близько 80 обшуків за адресами офісного приміщення, місць проживання, тимчасового перебування та тренування фігурантів справи у столиці, Київській і Донецькій областях.

Правоохоронці вилучили:

 • майже 5,5 тисяч набоїв різного калібру;
 • 7 реактивних протитанкових гранат РПГ-26;
 • 4 підствольних гранатомети;
 • ручний кулемет Калашнікова;
 • 2 автоматичні гвинтівки;
 • 3 пістолети та 3 автомати Калашнікова АКС та АКС-74;
 • 7 помпових рушниць;
 • 38 гранатометних пострілів ВОГ-25, 21 гранату (зокрема, Ф-1 та РГД-5);
 • 16 запалів УЗРГМ та 6 тротилових шашок, пластид;
 • пристрій для забезпечення конфіденційних перемовин;
 • тощо.

«Також вилучено фінансову документацію та чорнові записи щодо організаційної структури збройного формування, особові справи учасників», – додали в СБУ.

У СБУ заявлять, що організаторами були колишній народний депутат України Семен Семенченко та Євген Шевченко, відомий широкому загалу, як «позаштатний агент НАБУ». За версією слідства, обидва «є можливими організаторами та учасниками протиправної схеми із ввезення поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з Російської Федерації, які згодом продавали державним підприємствам оборонної сфери за завищеними цінами».

Наразі їм та іншим організаторам повідомлено про підозру за статтею 260 Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.