Без категоріїНовини

Герус заявив про необхідність імпортувати електрику з Білорусі

За словами Андрія Геруса, забороною українським компаніям імпортувати електроенергію з Білорусі ВР підіграє Росії, а сам цей законопроєкт є лобіюванням комерційних інтересів.

Про це повідомляє агентство УНІАН, передають Вчасні Новини.

Голова парламентського комітету з енергетики та ЖКГ нагадав, що останнім часом компанія ДТЕК збільшила закупівлю російського вугілля для своїх теплових електростанцій.

«Тобто у нас є вибір: імпортувати готову електроенергію з Білорусі або завозити сюди російське вугілля, щоб працювали російські шахти, країни-агресора», – зазначив Герус.

Нардеп вважає, що законопроєкт про заборону імпорту електроенергії з Білорусі є лобіюванням комерційних інтересів.

«Коли з липня 2019 року у нас був відкритий імпорт електроенергії з Білорусі, її імпортувала одна компанія – ДТЕК. І нікому до цього не було діла. Зараз, коли й інші компанії в цьому беруть участь, імпорт з Білорусі пропонують заборонити», – сказав він.

Також Герус попередив, що заборона імпорту електроенергії з Білорусі створить загрозу монополізації енергоринку і цінової змови його найбільших гравців.

«В кінцевому підсумку це призведе до підвищення цін на електроенергію для кінцевих споживачів», – наголосив народний депутат.

При цьому він назвав такий сценарій неприпустимим.

Вчасні Новини

Робимо все можливе, щоб найсвіжіші новини доходили до вас якнайшвидше і так, щоб кожна людина могла отримувати відповіді на свої питання.