Росія втратила можливість ремонтувати підводні човни в Чорному морі, - Defense Express

Росія втратила можливість ремонтувати підводні човни в Чорному морі, – Defense Express

Потоплення російського підводного човна “Ростов-на-Дону” означає автоматичне виведення з ладу ще чотирьох субмарин Чорноморського флоту РФ.

У зв’язку з цим аналітики видання Defense Express звернули увагу на дуже важливий момент – у росіян немає можливості ремонтувати свої підводні човни у Чорному морі.

Тобто наразі у ЗСУ є можливість знищення підводних човнів РФ у тимчасово  окупованому Севастополі. Це, як підкреслили аналітики, дуже важливий аспект, оскільки у Чорному морі у росіян є ще підводних човни аналогічного проєкту “Варшав’янка” Б-265 “Краснодар”, Б-268 “Великий Новгород” та Б-271 “Колпіно”, а також проєкту “Палтус” Б-871 “Алроса”.

При цьому основним ремонтним заводом підводних човнів у Чорному морі у РФ є саме Севастопольський морський завод, хоча він не завжди міг виконувати роботи.

Аналітики зауважили, що раніше деякі російські субмарини направляли на ремонт в Кронштадт. А “Колпіно” проходив ремонт у Севастополі на початку 2022 року, за планом він мав бути завершений 1 лютого 2022 року.

Аналітики зазнаяили, що тепер для всіх російських субмарин можливості виходу з Чорного моря немає через перекриття Босфору Туреччиною. Тому єдина можлива альтернатива – судноремонтний завод у Новоросійську, який ніколи не займався підводними човнами. Також не підходять для подібних ремонтів і суднобудівні та ремонтні підприємства у Керчі.

“Тобто у РФ наразі всі підводні човни залишились без можливості повноцінного ремонту, оскільки для цього їх необхідно загнати під удар в окупований Севастополь. При цьому експлуатація всіх трьох “Варшав’янок” у РФ вкрай активна і частота їх ремонту та обслуговування вища за норми мирного часу”, – констатували аналітики і додали, що виведення з ладу чотирьох підводних човнів РФ – це лише питання часу.

Потоплення “Ростова-на-Дону”

Під перший удар ЗСУ “Ростов-на-Дону” потрапив 13 вересня минулого року. Тоді по ньому вдарили крилатими ракетами Storm Shadow. На той момент субмарина знаходилась у сухому доці Севастопольського морського заводу.

У червні цього року човен відремонтували до стану, який дозволяв йому триматися на воді та перевели у Кілен-бухту, де знаходиться 13-й судноремонтний завод. Саме там, 2 серпня під час продовження ремонтних робіт на плаву цей підводний човен, вочевидь і був потоплений.

Source link

Останні новини

Інструкції Бізнес ВПО Ветерани Виплати Виплати ВПО Війна Військові Гарячі лінії Грант Грошова допомога Гуманітарна допомога Доба на Донеччині Донецька область Допомога ВПО Діти Дія Евакуація Електроенергія Житло Компенсація Корисно знати Корисні контакти Медицина Мобілізація Міжнародна допомога Новини Донеччини Новини Краматорська Новини Слов'янська Обстріли Донеччини Окупація Особи з інвалідністю Офіційні контакти Донеччини Переговори Переселенці Покровськ Політика Прифронтові регіони Психологічна допомога Реєстри Робота Руйнування Субсидії ТОТ Телефони гарячих ліній