Укриття та системи оповіщення: як повномасштабна війна змінила підходи до будівництва шкіл та організації навчального процесу

9 серпня: Всесвітній день книголюбів, Міжнародний день корінних народів світу

Сьогодні, дев’ятого серпня, усі любителі книжок, можуть долучитися Всесвітнього дня книголюбів. Подія виникла США, однак досить швидко стала популярною у багатьох країнах світу.

Першими книжками вважаються стародавні рукописи, які робили на папірусі та пергаменті.

Першим друкованим виданням в світі вважається книга, надрукована шляхом ксилографії в Кореї у 751 році. На території Європи цей метод почали використовувати лише у 14 столітті. Для створення книги спочатку вирізали дерев’яну форму з зображенням сторінки, потім змочували її чорнилами та відбивали на папері. Таким чином виходило швидко зробити багато копій однієї книги.

У 1045 році в Китаї було розроблено розбірну матрицю з кераміки для друку книг. Виглядало це наступним чином – до неглибокого піддону наливали розплавлений віск, на який складали ієрогліфи. З допомогою рівної дощечки символи вирівнювались, після повного застигання воску матрицю можна було використовувати для друку.

Стрімкий злет популярності книговидавництва у світі стався у 18 столітті. На сьогоднішній день у людей є можливості читали книги в електронному варіанті, слухати аудіо-книги. Попри це, популярність саме друкованих книг не зменшується.

З 1994 року, за ініціативи ООН, сьогодні відбуваються заходи з нагоди Міжнародного дня корінних народів світу.

Метою цієї події є збереження культури та прав корінних народів, які завжди проживали на певній території, зберегли свою ідентичність, та культурні цінності. Адже у багатьох країнах світу корінні народи піддаються асиміляції.

На сьогоднішній день до корінних народів відносять близько 370 мільйонів мешканців нашої планети, які проживають у 80 країнах світу.

В Україні до корінних народів відносяться кримські татари, караїми, гагаузи, кримські греки та кримчаки.

Також дев’ятого серпня вшановують жертв атомного бомбардування японського міста Нагасакі.

Дев’ятого серпня 1945 року об 11:00 за місцевим часом американський бомбардувальник скинув на місто бомбу вагою 4,5 тонн та потужністю 20 кілотонн.

Бомба вибухнула на висоті між головними цілями сталеливарними та збройовими виробництвами компанії Міцубісі та її ж торпедним заводом.

Більше 70 тисяч людей загинули одразу. Ще близько 35 тисяч померли у перші ж дні від поранень та смертельних доз опромінення. Велика кількість людей роками помирала від хвороб, викликаних радіацією.

За церковним календарем сьогодні День пам’яті святого апостола Матфія.

Матфій був одним з молодших учнів Ісуса Христа. Після зради Іуди Іскаріота, зайняв його місце серед 12-ти апостолів.

Проповідував у багатьох землях, чимало людей навернув у християнство. Мав дар зцілення та дивотворення.

За переказом, Матфія схопили язичники. Спершу вони побили його камінням, а потім відрубали йому голову.

Іменини дев’ятого серпня святкують Матвій, Макар, Яків, Ірина, Маргарита.

Source link

Останні новини

Інструкції Бізнес ВПО Ветерани Виплати Виплати ВПО Війна Військові Гарячі лінії Грант Грошова допомога Гуманітарна допомога Доба на Донеччині Донецька область Допомога ВПО Діти Дія Евакуація Електроенергія Житло Компенсація Корисно знати Корисні контакти Медицина Мобілізація Міжнародна допомога Новини Донеччини Новини Краматорська Новини Слов'янська Обстріли Донеччини Окупація Особи з інвалідністю Офіційні контакти Донеччини Переговори Переселенці Покровськ Політика Прифронтові регіони Психологічна допомога Реєстри Робота Руйнування Субсидії ТОТ Телефони гарячих ліній