Американські вчені з Університету штату Аризона та Техаського університету виявили зв’язок між зовнішністю та довголіттям. Результати досліджень, опубліковані в журналі Social Science and Medicine, свідчать, що у людей з більш привабливою зовнішністю, тривалість життя довша.
Науковці проаналізували дані, зібрані протягом 65 років. В експерименті брало участь понад 8300 людей. Вчені порівняли оцінки краси учасників, зроблені незалежними експертами на основі їхніх фотографій, з даними смертності.
Як результат, чоловіки, що потрапили до списку найменш привабливих, проживали на рік менше, ніж ті, кого вважали красивими. А у жінок ця різниця ще більша. Тих, кого визнали гарними, прожили на два роки довше інших.
Ба більше, дослідники виявили, що у менш привабливих осіб ймовірність смерті була на 16,8% вищою. При цьому вчені додали, що наразі зв’язок між привабливістю та довголіттям до кінця невивчений. Проте вони переконані, що зовнішня краса часто залежить від способу життя людини.
З цього випливає, що правильне харчування, спорт та відмова від поганих звичок впливає на зовнішність, а разом з тим і на тривалість життя.
Соціолог Коннор Шихан з Університету штату Аризона додав, що часто привабливість має генетичний складник. Також він зазначив, що за статистикою красивіші люди мають переваги, зокрема, на роботі, більший заробіток, краще ставлення від інших.
На додаток, 110-річна жінка поділилася секретами довголіття. Відомо, що вона пережила іспанський грип, інтернування під час Другої світової війни та втрату рідних, проте продовжувала залишатися на позитиві.