Горіховий Спас за новим календарем: дата, що можна і не можна робити

Горіховий Спас за новим календарем: дата, що можна і не можна робити

Влітку православні віряни відзначають три Спаси – Медовий, Яблучний і останній, Горіховий. Настає він пізніше за всі інші – одразу після свята Успіння Пресвятої Богородиці. УНІАН розповість, якого числа Горіховий Спас і як відзначити цю дату.

Коли Горіховий Спас за новим календарем – дата і походження свята

Горіховий Спас 2024 року українці зустрічатимуть після закінчення Успенського посту (14 серпня) і свята Успіння Пресвятої Богородиці (15 серпня). Дата за новим календарем – 16 серпня, хоча раніше українці відзначали свято 29 числа.

Третій Спас (Горіховий) ще називають Полотняним або Хлібним. У народі свято отримало свою назву через те, що до цієї дати починають дозрівати горіхи. За старих часів люди випікали хліб із пшениці нового врожаю (тому Хлібний) і виходили на ярмарки, торгуючи полотнами і полотнами – ось чому третій спас називається Холщовим.

У православній традиції в день Горіхового Спаса відзначається християнське свято – перенесення Нерукотворного образу Господнього в Константинополь.

Що можна робити на Горіховий Спас – традиції та ритуали

На Горіховий Спас господині пекли пироги та хліб, причому випічка обов’язково має бути з борошна нового врожаю. Можна робити її без дотримання пісних заповітів, адже до моменту Спаса Успенський піст уже закінчиться. За старих часів наші предки говорили “Третій Спас хліба припас” і обов’язково займалися посівними роботами. Вони знали, що на Спас потрібно зібрати пшеницю і приступати до посадки озимих культур.

Православні християни вірять, що на Спас обов’язково потрібно купити якесь полотно або полотно, щоб віддати данину поваги святу перенесення Нерукотворного образу Господнього в Константинополь. Згідно з легендою, на рушнику, яким витер обличчя Христос, відбився його лик, а саме полотно могло зцілювати хворих. Ймовірно, будь-яке полотно, куплене цього дня й освячене в церкві, виявиться цілющим і принесе щастя господарям. Разом із готовою випічкою та горіхами потрібно сходити до церкви, щоб освятити продукти.

Народна прикмета свідчить, що на Горіховий Спас обов’язково потрібно влаштувати святкову вечерю, запросивши рідних і друзів. Головною стравою має стати горіхова випічка і страви з горіхами, як алкоголь можна запропонувати гостям горіхову настоянку.

Що не можна робити на Горіховий Спас – суворі заборони

Третій Спас (Горіховий), як і будь-яке свято, оповитий не тільки добрими традиціями, а й суворими заборонами, порушивши які, можна згрішити. Запам’ятайте, що на Горіховий Спас не можна:

Чи можна робити прибирання на Горіховий Спас? Ні. Чи можна прати в Горіховий Спас? Теж ні – будь-яка хатня робота в цей день заборонена. Якщо ви знаєте, що житло потребує прибирання, краще провести його до свята.

Прикмети на Горіховий Спас 2024

З давніх-давен наші предки вірили, що прикмети на Горіховий Спас підкажуть, якою буде погода в майбутньому і чого чекати від природи:

Існує цікавий ритуал із горіхами – вважається, що за першим зірваним горіхом можна дізнатися своє майбутнє. Попався стиглий і смачний – до радощів, зелений – до новин, гнилий – до нещастя, порожній – до вирішення проблем.

Народна прикмета свідчить, що якщо на Горіховий Спас перший горіх з’їсти самому, а другий віддати близькій людині, то можна захиститися від будь-якого негативу і відвернути від себе погані звістки.

Останні новини

Інструкції Бізнес ВПО Ветерани Виплати Виплати ВПО Війна Військові Гарячі лінії Грант Грошова допомога Гуманітарна допомога Доба на Донеччині Донецька область Допомога ВПО Діти Дія Евакуація Електроенергія Житло Компенсація Корисно знати Корисні контакти Медицина Мобілізація Міжнародна допомога Новини Донеччини Новини Краматорська Новини Слов'янська Обстріли Донеччини Окупація Особи з інвалідністю Офіційні контакти Донеччини Переговори Переселенці Покровськ Політика Прифронтові регіони Психологічна допомога Реєстри Робота Руйнування Субсидії ТОТ Телефони гарячих ліній