Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі запрошена до Києва 11 вересня, на саміт Кримської платформи. Про це заявив тимчасовий повірений у справах України в Грузії Михайло Харишин в інтерв’ю IPN.
Ще одне запрошення — для парламенту, у жовтні у Ризі відбудуться організовані Україною та Латвією заходи.
Загалом, за словами Харишина, “відносини між двома країнами могли б бути кращими”.
“… І українці, і грузини завжди були готові підтримати і допомогти один одному, проте, якщо ми об’єктивно оцінимо нинішні відносини між Україною та Грузією, ці відносини могли б бути набагато кращими і доброзичливішими”.
За його словами, Україна і Грузія й сьогодні мають “високий рівень діалогу і взаємну підтримку на міжнародній арені”, незважаючи на “деякі негативні чи незрозумілі заяви” з боку представників влади Грузії.
Харишин зазначив, що Грузія стала країною транзиту для більш ніж 400 000 українських біженців, які змушені залишити тимчасово окуповані території.
За даними посольства, сьогодні у Грузії перебувають близько 25 тисяч громадян України.
“Я хотів би скористатися можливістю, щоб подякувати уряду Грузії за преференції, які він надає громадянам України, за встановлення особливого візового режиму, за надання їм фінансової та матеріальної допомоги, можливо, не такої вже й великої, але саме за відкриття чотирьох українських секторів у державних школах, тобто українські діти в Грузії, мають реальну можливість навчатися українською мовою”, — заявив дипломат.
Він зазначив, що останнім часом кілька “дуже важливих робочих зустрічей” було проведено із представниками МЗС Грузії.
“Ми очікуємо, що незабаром буде відновлено нормальний, повноцінний діалог на рівні заступників міністрів, і все це стане передумовою для подальшого покращення та відновлення двосторонніх дипломатичних відносин до того рівня, на якому вони були нещодавно.
Я хочу, щоб ви знали, що Україна не проти встановлення наших дипломатичних відносин на рівні послів… М’яч, як то кажуть, зараз на грузинській половині поля”, – сказав Харишин.