Україна може виробити значну кількість дронів-ракет “Паляниця”, здатних виконувати завдання для нанесення ударів по ворожих нафтопереробних заводах та промислових підприємствах.
Про це сказав військовий експерт Олександр Мусієнко в ефірі телемарафону. За його словами, особливість цього дрону-ракети в тому, що він оснащений реактивним двигуном і має швидкість від 400 до 600 км. Він додав, що не всі зенітно-ракетні комплекси можуть його перехопити. “Ворогу потрібно застосовувати тільки ракети, а відповідно це виснажує ППО. Це є прорив з точки зору застосування технологій, об’єднання фактично бойової частини, яка дійсно схожа на ракету, з крилами, притаманними дрону”, – сказав Мусієнко.
За його словами, дрон-ракета “Паляниця” доволі маневровий і може доставити бойову частину вагою 50-70 кг на відстань до 400 км. “А ще плануються додаткові модифікації. Крім того, його особливістю є те, що він летить без шассі, що покращує його маневровість і швидкість”, – зазначив експерт.
Відповідаючи на запитання, чи можна говорити, що це проміжний етап до реалізації ракетної програми, Мусієнко зазначив, що над цим дроном працюють і є проміжні етапи. “Треба рухатися малими кроками до того, що ми можемо зробити і як наслідок – ми прийдемо до рішень, яких потребуємо. Ми отримуємо рішення, коли не настільки дорого, з пришвидшеними темпами можна виробити значну кількість таких дронів-ракет, здатних виконувати певні завдання для нанесення ударів по енергопромах ворога або по НПЗ. Наступні кроки – об’єднання в цілісну систему із застосуванням ракет “Нептун” і можливо не тільки. Не треба забувати, що… балістичні ракети Україна може розробляти”, – наголосив експерт.
Ракета-дрон “Паляниця”
24 серпня президент Володимир Зеленський заявив, що відбулося перше і успішне бойове застосування по ворогу української ракети-дрона “Паляниця”. За його словами, вона є набагато швидшою і потужнішою за звичайні далекобійні дрони.
У межах дії української далекобійної ракети-дрона “Паляниці” – 20 російських військових аеродромів.