"Оскар-2025": 4 фільми, які змагатимуться за право представити Україну

“Оскар-2025”: 4 фільми змагатимуться за право представити Україну

 

Український Оскарівський Комітет назвав 4 фільми, які можуть представити Україну на кінопремії “Оскар”: два документальних і два художніх. Картини змагатимуться у категорії “Найкращий міжнародний повнометражний фільм”.

Комітет повідомив, що лише одна картина матиме право з’явитися на кінопремії. Переможця серед фільмів буде обрано 9 вересня 2024 року.

“Цього року в національному відборі участь братимуть 4 фільми: “Будинок “Слово”. Нескінчений роман”, реж. Тарас Томенко, “Ля Палісіада”, реж. Філіп Сотниченко, “Ми були рекрутами”, реж. Любомир Левицький, “Мирні люди”, реж. Оксана Карпович. Український Оскарівський Комітет перевірить фільми на відповідність вимогам Американської академії та проведе засідання для визначення кандидата. Засідання заплановано на 9 вересня”, – зазначили представники Комітету.

“Будинок “Слово”. Нескінчений роман”

Ця стрічка досліджує трагічну долю української інтелігенції в 1920-1930-х роках, які проживали в харківському Будинку “Слово”, спеціально збудованому для українських митців.

Картина розповідає про те, як радянська влада спочатку заохочувала їх до творчої діяльності, а потім знищила багатьох з них під час сталінських репресій. У будинок підселяють невідомого молодого письменника Володимира Акімова. З його появою у “Слові” починають розгортатися дивні події, про що й досі мовчать його стіни.

“Ля Палісіада”

Це український психологічний трилер, дія якого розгортається в 1996 році, напередодні скасування смертної кари в Україні. Сюжет зосереджується на історії судово-психіатричної експертизи, яку проводять щодо міліціонера, звинуваченого у вбивстві. Головні герої — слідчий та судовий психіатр – опиняються втягнутими у складний і суперечливий процес, що має вирішити долю звинуваченого.

“Ми були рекрутами”

У фільмі розповідається про українського захисника на позивний “Журналіст”. Воїн замість того, аби розповідати історичні події для медіа, вирішує стати частиною ЗМІ та приєднатися до вирішальної битви. У картині знімалися не професійні актори, а військовослужбовці 3-ї ОШБр. Режисером стрічки “Ми були рекрутами” став відомий українець Любомир Левицький, який отримав популярність завдяки картинам “Тіні незабутих предків”, “Follow me” та “Штольня”.

“Мирні люди”

У документальній стрічці зображено перехоплені розмови росіян з їхніми родинами на тлі зруйнованих українських міст під час війни. Саме з таких перехоплень складається картина. Ці дзвінки надають глядачам можливість заглянути за завісу пропаганди і побачити, як війна виглядає з боку тих, хто її безпосередньо веде.

Останні новини