ЗЗСО №8 м. Слов'янськ

Система освіти на Донеччині: що змінилось за останні три роки та як вплинула війна

Поточний навчальний рік на Донеччині у дистанційному форматі розпочали 254 школи та 142 дитсадка. Загалом у 2024/25 навчальному році до роботи приступили 459 закладів освіти всіх рівнів, в яких навчаються майже 112 тисяч здобувачів освіти та працюють 12 тисяч педагогів та викладачів. Також освітній процес триває у 33 закладах позашкільної освіти, які відвідують понад 10 тисяч вихованців.

Про актуальні питання роботи системи освіти під час брифінгу розповідала Тетяна Сідашева, директор департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації, передають Вчасні Новини.

Через активні військові дії та безпекову ситуацію триває евакуація цивільного населення Донецької області до інших, більш безпечних регіонів. За даними системи освіти, на території Донеччини поки залишаються 22,6 тисяч учнів та вихованців дитсадків. Загалом понад 80% дітей дошкільного та шкільного віку виїхали за межі області.

За словами Сідашевої, для забезпечення можливості проводити навчання в дистанційному форматі до початку навчального року всі шкільні вчителі були забезпечені ноутбуками.

«За час з початку повномасштабного вторгнення дітям видали понад 2 тисяч планшетів та понад 8 тисяч ноутбуків. Робота із забезпечення технікою триває й надалі. За програмою «Разом до успіху» з обласного бюджету передбачили понад 17,5 млн грн, з місцевих бюджетів громад – ще 5 млн грн, за ці гроші будуть закуплені ноутбуки для дітей пільгових категорій», — зазначила вона.

Через активні бойові дії, виїзд дітей та вчителів за межі області та за кордон та інші об’єктивні причини освітня мережа Донеччини поступово зменшується:

  • на початок 2022 року працювали 491 школа, де навчались 168 тисяч учнів;
  • на 1 вересня 2022 року відкрилось 293 школи, куди дистанційно пішли вчитись 105 тисяч учнів. Решта опинилась на тимчасово окупованій території;
  • на 1 вересня 2023 року було вже 93 тисячі школярів. Поточний учбовий рік розпочали 76,3 тисяч учнів.

Зменшується й кількість вчителів. Якщо на початок 2022 року було 14 тисяч вчителів, то на сьогодні – 7 тисяч.